Tátrai Miklós és Miskolczi Julianna is olimpiai kvótát szerzet

Tátrai Miklós. Fotó: MOB

Tátrai Miklós bejutott a férfi pisztolyosok döntőjébe, s ezzel olimpiai kvótát szerzett pénteken a győri 10 méteres sportlövő Európa-bajnokságon. Miskolczi Julianna a puskások között elért 7. helyével szerezte meg az olimpiai kvótát.

A BHSE sportolója a 60 lövéses alapversenyt 579 körrel zárta, amivel összesítésben a hetedik helyen zárt, s biztosította helyét a fináléban. A döntőbe kerülés önmagában még nem jelentett volna riói kvalifikációt a számára, ám mivel a legjobb nyolc között rajta kívül csak két pisztolyos nem biztosította még korábban helyét az idei nyári játékokon, Tátrai olimpiai helye biztossá vált.

Az alapverseny roppant izgalmasan alakult, Tátrai ugyanis a pisztolyosok első csoportjában lőtt, s ugyan magabiztosan versenyzett, az utolsó három lövése egyaránt kilences lett, az 579 körről pedig a szakemberek úgy gondolták, hogy a határán lesz majd a fináléhoz szükséges eredménynek, de hogy azon belül, vagy kívül, arra tippelni sem mertek. Tátrai csoportjában a harmadik lett, ám a második csoportban – melyben Antal és Nagy is lőtt – lényegesen többen voltak, így félő volt, hogy ötnél többen is megelőzhetik. A magyar szakvezetés feszülten várta az eredményeket, melyek szinte végig kedveztek Tátrainak, a végelszámolásnál pedig biztossá vált, hogy megvan a magyar sportlövők hatodik riói kvótája.
  „Reméltem, hogy elég lesz az 579, az is lett végül, nagyon boldog vagyok” – nyilatkozta Győrik Csaba szövetségi kapitány.

Tátrai a magyar csapat szállásán pihent rá élete első felnőtt világversenyes döntőjére, melyben nagyszerűen helytállt. A kieséses rendszerű finálé első három sorozata után 28,7 körrel a hetedik, a második három után 59,6-tal a harmadik helyen állt. Az első kieső előtti két lövés kicsit felemásra sikerült, 9,3 és 10,1 körösre, ám még így is a hatodik volt, azaz folytathatta a versenyt. Tátrai fináléja végül a 14. lövést követően ért véget, s 138,7 körrel végzett a verseny ötödik helyén.

A viadalt a török Yusuf Dikec nyerte meg a spanyol Pablo Carrera és az ukrán Pavlo Korosztilov előtt.

A magyar válogatott pénteken kiemelkedően sikeres napot zárt, ugyanis Tátrai mellett – hetedik helyével – a puskás Miskolczi Julianna is olimpiai kvótát szerzett, a Miskolczi, Zwickl-Veres Kata, Gáspár Lalita összeállítású trió pedig megnyerte a csapatversenyt. Mindezek mellett Sike József, Tasi Tamás és Boros László ezüstérmet szerzett a futócél 30+30-as szám csapatai között.