Tavaszi gólzápor a Bundesligában

Szalai Ádám (Hoffenheim) megszerezte 40. találatát a Bundesligában. Fotó: kicker.de

Lipcsében 9, Brémában 8, míg Mainzban 6 gól született a német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában.

A Bayern München 2-4-es hátrányból fordított Lipcsében, Thiago Alcantara szépítése után David Alaba és Arjen Robben is már a hosszabbításban volt eredményes.

Szintén öt gólt szerzett Brémában a Hoffenheim. A találatok sorát Szalai Ádám nyitotta a 7. percben, a magyar válogatott csatár 17 méterről, ballal helyezett a Werder kapujába. Négy perccel később Szalai adott gólpasszt Andrej Kramaricnak, aki a Werder hálójába lőtt. A hazaiak csak 0-5 után ébredtek fel, de már késő volt.

Fordított mérkőzést produkált a Mainz, hiszen az FSV 0-2-es hátrányból fordított és nyert a kupadöntős Eintracht Frankfurt ellen. A „győztes gól” a japán Yoshinori Muto nevéhez fűződik, majd a 90. percben Pablo De Blasis büntetőből állította be a végeredményt (4-2).

A Darmstadt után az Ingolstadt is kiesett az elsőosztályból, a jelenleg osztályozós helyen álló Hamburger SV csak akkor tud feljebb lépni, ha az utolsó fordulóban hazai pályán legyőzi a 15. Wolfsburgot.

Bundesliga, 33. forduló

RB Leipzig — Bayern München 4-5 (2-1)
Gól: M. Sabitzer (2.), Timo Werner (29., 11-es, 65.), Y. Poulsen (47.), ill. R. Lewandowski (17., 11-es, 84.), Thiago Alcantara (60.), D. Alaba (90+1.), A. Robben (90+5.)

Werder Bremen — TSG Hoffenheim 3-5 (0-3)
Gól: Gebre Selassie (59.), P. Bargfrede (86.), R. Bauer (90.), ill. Szalai Ádám (7.), A. Kramaric (11., 49. ), S. Zuber (40.), E. Bičakčić (51.)

FSV Mainz 05 — Eintracht Frankfurt 4-2 (0-2)
Gól: J. Cordoba (60.), S. Bell (62.), Y. Muto (76.), De Blasis (90., 11-es), ill. B. Hrgota (42.), H. Seferovic (50.)

Darmstadt 98 —Hertha BSC 0-2 (0-2)
Gól: S. Kalou (14.), J. Torunarigha (28.)

Bayer Leverkusen — 1. FC Köln 2-2 (0-1)
Gól: S. Kiessling (60.), J. Pohjanpalo (71.), ill. M. Jojics (14.), L. Klünter (49.)

Schalke 04 — Hamburger SV 1-1 (1-0)
Gól: G. Burgstaller (25.), ill. P. Lasogga (90.)

Wolfsburg — Borussia Mönchengladbach 1-1 (0-1)
Gól: M. Gomez (58.), ill. J. Vestergaard (24.)

Augsburg — Borussia Dortmund 1-1 (1-1)
Gól: A. Finnbogason (28.), ill. P. Aubameyang (32.)

Freiburg — Ingolstadt 1-1 (1-1)
Gól: M. Philipp (31.), ill. D. Lezcano (43.)