Terzic hosszabbított Veszprémben

Férfi kézilabda BL - MKB-MVM Veszprém - Montpellier AgglomérationSzerződést hosszabbított a Bajnokok Ligája döntős MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdaklubbal Mirsad Terzic. A bosnyák balátlövő 2016. június 30-ig írt alá.

A magyar bajnok, kupagyőztes és SEHA Liga-győztes csapat szerdán jelentette be, hogy sikerült megállapodni Terziccel.

A 196 centiméter magas és 104 kilogrammos légiós 2009-ben érkezett a Celjétől. Az eddig itt töltött hat szezonja alatt hat-hat magyar bajnoki és kupagyőzelem részese volt, Szuperkupa győztes lett és megnyerte a SEHA Ligát is az elmúlt szezonban, valamint kétszer bejutott a Bajnokok Ligája Final Fourba.

Terzic eddig 547 gólt szerzett veszprémi színekben, ebben a tekintetben a klub történetének 24. legeredményesebb játékosa.

Az átlövő az elmúlt szezonban mind az 51 találkozón pályára lépett, ezt rajta kívül csak Gasper Marguc mondhatja el magáról.

Bosznia-Hercegovinában ő a legtöbb válogatottsággal büszkélkedő férfi kézilabdázó, és ő szerezte a legtöbb találatot is hazája nemzeti csapatában.