Thiago Alcantara volt a mérkőzés embere Münchenben

thiago_alcantaraA Bajnokok Ligája szerdai játéknapján az Arsenal Münchenben, míg a Napoli Madridban kapott ki.

A 8. percben a chilei Arturo Vidal tesztelte a kolumbiai David Ospinát, utóbbi azonban ekkor még nem jött zavarba. Három perccel később viszont már tehetetlen volt: nem meglepő módon Arjen Robben a jobb szélről húzott befelé és ballal szépen felkanyarította a labdát a hosszú felsőbe (1-0).

A gól után hosszú ideig momentuma sem nagyon volt az Arsenalnak. A 29. percben Robert Lewandowski a tizenhatoson belül megrúgta Laurent Koscielnyt. Az ítéletvégrehajtást Alexis Sánchez vállalta magára, Neuer azonban elsőre védte a chilei lövését, aki némi ügyetlenkedést követően végül csak bevette a hazaiak kapuját (1-1).

A második félidő elején Arséne Wenger sérülés miatt lecserélte csapatkapitányát, Koscielnyt, a változtatás pedig nem kis kalamajkát okozott a vendégek hátsó alakzatában. A Bayern München ugyanis gyors egymásutánban kétszer is megverte a londoniak védelmét:  az idény végén visszavonuló Philipp Lahm az 53. percben jobb oldalról pazar beadással ajándékozta meg Robert Lewandowskit, aki Shkodran Mustafit túlugorva a kapuba bólintott (2-1), majd három perc múlva szépségdíjas összjátékot követően Thiago Alcantara váltotta gólra Lewandowski sarkas passzát (3-1).

A 25 éves spanyol középpályás a Bajnokok Ligájában legutóbb pontosan 11 hónappal ezelőtt a Juventus ellen a nyolcaddöntő visszavágójának hosszabbításában. Thiago Alcantara a Barcelonával kétsszer (2009, 2011) nyert a BL-ben, ám katalán mezben ebben a sorozatban egyszer sem volt eredményes.

[Customads id=646335]

A 61. percben nagy kavarodás alakult ki az Arsenal tizenhatosán belül, melynek végén a felsőlécen landolt a labda, a kipattanóra Robben érkezett, a góltól pedig csak hősies „kapusa”, a kézzel hárító balhátvéd, Kieran Gibbs mentette meg az Arsenalt. A bíró és asszisztense ezt az esetet sem szúrta ki.

A vendégek kapusa, Ospina meg is irigyelte csapattársa bravúros „védését”, és a 63. percben ő is bemutatott egy hatalmas bravúrt. Más kérdés, hogy a szögletből rögtön jött a negyedik müncheni találat, a mezőny egyik legjobbja, Thiago tizenkilenc méterről újra bevette az Arsenal kapuját (4-1).

A 86. percben beálló Thomas Müller két perce volt a pályán, mikor egy a londoniak védelmét teljesen szétziláló bajor akció végén a hálóba lőtt, kialakítva ezzel az 5-1-es végeredményt.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

FC Bayern München – FC Arsenal 5-1 (1-1)
München, Allianz Arena, 70 000 néző. Vezette: Milorad Mazics (szerb)
Gól: Arjen Robben (11.), Robert Lewandowski (53.), Thiago Alcantara (56., 63.), Thomas Müller (88.), ill. Alexis Sanchez (30.)
FCB: Neuer – Lahm, Javi Martinez, Hummels, Alaba – Xabi Alonso, Vidal – Robben (Rafinha, 88.), Thiago, Douglas Costa (Kimmich, 83.) – Lewandowski (T. Müller, 86.).
Arsenal: Ospina – Bellerin, Mustafi, Koscielny (Gabriel Paulista, 49.), Gibbs – G. Xhaka, Coquelin (Giroud, 77.) – Özil – Oxlade-Chamberlain, Iwobi (Walcott, 66.) – A. Sanchez.

Madrid, Spain. February 15, 2017: Toni Kross midfield from Real Madrid CF, celebrating after scoring during the UEFA Champions League round of 16/ 1st leg agains SSC Napoli at the Santiago Bernabeu stadium. (Photo: Ivan Abanades Medina).

Toni Kroos és Marcelino. Fotó: Ivan Abanades Medina/kicker.de

Madridban fél perc sem telt a mérkőzésből, és már vezethetett volna a Real, ám Benzema ballábas lövését követően Pepe Reina a helyén volt. Túl sokat így sem kellett várni az első gólra, más kérdés, hogy azt nem a hazaiak, hanem némi meglepetésre a nápolyi gárda szerezte. A 8. percben Hamsik ugratta ki Lorenzo Insignét, aki igazítás nélkül, harmincon túlról, jobb belsővel tekert a tizenegyes pont magasságában lődörgő Keylor Navas mellett a kapu bal oldalába, klasszis meglátás volt a nápolyi születésű csatártól (0-1).

Az első gólnál kicsit elalvó Carvajal a 18. percben egy mesteri beadással javított. A spanyol jobbhátvéd külsővel középre tekert labdáját Karim Benzema stukkolta öt méterről a kapuba (1-1). Nem lehetett panasz az első félidőre: tempós, szórakoztató futballt láthattak a nézők, elsősorban a Realnak köszönhetően. A 42. percben ismét Benzema előtt adódott komoly lehetőség, de Reináról a kapufára, onnan pedig szögletre pattant a labda.

A 49. percben Cristiano Ronaldo húzott el a jobb szélen, majd az alapvonalról tálalt a második hullámban érkező Toni Kroos elé, aki nagyon okosan passzolt a tizenhatos vonaláról a bal alsóba (2-1). Öt perccel később Raul Albiol felszabadítása után Casemiro kapásból, védhetetlenül bombázott jobbal a nápolyi kapu jobb oldalába (3-1).

Real Madrid – SSC Napoli 3-1 (1-1)
Madrid, Santiago Bernabéu-stadion, 78 000 néző. Vezette: Damir Skomina (szlovén)
Gól: Karim Benzema (18.), Toni Kroos (49.), Casemiro (54.), ill. Lorenzo Insigne (8.)
Real Madrid: Navas – Carvaja , Varan, Sergio Ramos (Pepe, 71.), Marcelo – Modric, Casemiro, T. Kroos – James (Vazquez, 76.), Benzema (Morata, 82.), Cristiano Ronaldo.
Napoli: Reina – Hysaj, Raul Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Zielinski (Allan, 75.), Diawara, Hamsik (Milik, 83.) – José Callejon, Mertens, L. Insigne.

Forrás: m4sport.hu