Thiem legyőzte Djokovicsot, Nadal lehet a következő áldozata

Dominic Thiem fordulatos meccsen, szetthátrányból győzte le Novak Djokovicsot a Monte-Carlóban, salakon rendezett ATP 1000-es teniszviadal harmadik fordulójában.

Dominic Thiem

Dominic Thiem remekül kezdett, az első adandó alkalommal brékelni tudott, majd saját adogatójátékainak abszolválása révén 5:2-re is elhúzott. A balkáni klasszis azonban nem adta fel, visszabrékelt, kiegyenlített, majd a felek eljutottak 6:6-ig, így jöhetett a rövidítés. Abban aztán egyértelműen Djokovics volt a jobb, aki így be is húzta a nyitó etapot.

A folytatásban eleinte fej-fej mellett teniszeztek az urak, ám 2:2-nél Thiem ismét gémet nyert fogadóként, majd behúzta a következő, rendkívül hosszú játékot is, ez pedig lökést adott neki egy újabb brékhez, majd a játszma bezsebeléséhez is. Jöhetett tehát a döntő felvonás, amelyben a 12-szeres Grand Slam-bajnokon érezhető volt a fáradtság, az ötödik kiemelt ráadásul megérezte a „vérszagot”, és ismét kétszer vette el riválisa adogatását a szett végén – a másodikkal pedig behúzta a mérkőzést is, így bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a címvédő Rafael Nadal lesz az ellenfele.

A viadal címvédője szerda délután sikerrel vette az első akadályt, amely az 54., salak borításon megszerzett tornagyőzelme elé gördült: ellentmondást nem tűrő játékkal búcsúztatta Aljaz Bedenét, és „természetesen” ő volt a favorit az előző fordulóban Gilles Simont kiejtő Hacsanovval szemben is.

Nadal esélyeshez méltón kezdett, és egy korai bréknek köszönhetően 4:1-re is vezetett, ám ezt követően az orosz hozta a saját szervagémjét, majd váratlanul visszabrékelt. Az ibériai klasszist azonban nem lehetett zavarba hozni, a nyitó játszma utolsó két játékát behúzta, így megnyerte azt.

A folytatásban már ennyi izgalom sem várt a publikumra. A tízszeres Roland Garros-győztes rögtön egy elvett adogatással adta meg az alaphangot a továbbiakra, majd 3:1-nél is gémet húzott be fogadóként, 5:2-nél pedig a meccsért adogathatott. Innen nem is hibázott a salakkirály, aki 6:3, 6:2-vel, magabiztosan abszolválta második összecsapását a megmérettetésen – a negyeddöntőben pedig a csütörtökön Novak Djokovicsot két vállra fektető Dominc Thiem vár majd rá.

Két évvel ezelőtt Monacóban Nadal 7:5, 6:3 arányban nyert Thiem ellen. Tavaly négyszer lépett pályára egymás ellen a spanyol és az osztrák játékos: Barcelonában és Madridban is Nadal nyert a fináléban, míg a római negyeddöntőben Thiem győzött 6:4, 6:3 arányban. A Roland Garros elődöntőjében azonban visszavágott Nadal (6:3, 6:4, 6:0).

Csütörtökön Grigor Dimitrov szetthátrányból fordított Philipp Kohlschreiber ellen, a bolgár teniszező következő ellenfele a belga David Goffin lesz. Dimitrov korábban hatszor győzte le Goffint és mindössze egyszer kapott ki a belga játékostól, azonban salakon még nem mérkőztek meg egymással. Tavaly a rotterdami negyeddöntőben három játszmában nyert Dimitrov, míg az idei elődöntőt Goffin sérülés miatt adta fel.