Thomas Müller egy mesterhármassal végezte ki Portugáliát

Thomas MullerA német labdarúgó-válogatott a tíz emberre fogyatkozó portugál csapatot kivasalta a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon. A Bayern München középpályása a mesterhármast szerző Thomas Müller túlszárnyalta holland csapattársát Arjen Robbent is.

A történetének 100. világbajnoki meccsén fellépő német együttes kezdte aktívabban a játékot. A 11. percben Joao Pereira igyekezett lerántani Mario Götzét, ám a portugál legfeljebb a szándékik jutott, azonban nem tudta elcsípni a német mezét, aki ennek ellenére nagyot esett. A játékvezető 11-est ítélt, ami a szándék alapján jogos, ám a kivitelezést tekintve már “jogtalan” volt. A tizenegyest az 50. válogatottságát ünneplő Thomas Müller a jobb alsó sarokba lőtt.

Bár kósza portugál akciók is akadtak, főleg az aranylabdás Cristiano Ronaldo próbálkozott hiábavalóan, továbbra is a németek uralták a játékot. A 32. percben szögletből érkezett a labda, amelyet a lendületesen berobbanó védő, Mats Hummels hatalmas erővel fejelt a léc alá hat méterről (2-0).

A 37. percben tíz főre apadt a portugál csapat: a kezével Müllert arcul lendítő, majd a földön ülő német fejét a fejével “megkoccintó” Pepét küldte le a pályáról a játékvezető. Az első félidő ráadásában a csöppet sem lazító németek újabb kísérlete zárult góllal: Kroos átadása jutott el Müllerhez, aki helyzetbe hozta magát, s a 11-es pont közeléből ballal lőtt – a labdába beleérő Patricio közreműködésével – a kapu jobb oldalába (3-0).

A 75. percben Nani bombaerős labdája kijött Manuel Neuerről, a labdára startoló Edert Benedik Höwedes akasztotta, ám a szerb játékvezetőnél ez az eset nem ért büntetőt.

Három perccel később a sokadik német lehetőség közül ezt már kihasználta a harmadszor is eredményes Müller, aki a Schürrle beadása után a portugál kapusról elé kerülő labdát közelről továbbította a hálóba (4-0).

Németország szombaton Ghánával, míg Portugália az Egyesült Államokkal vasárnap éjjel találkozik a második fordulóban.