Tíz ponttal kapott ki a Szolnoki Olaj

James_Kinney

James Kinney 16 pontja mellett kiosztott 10 gólpasszt és leszedett 6 lepattanót

A Szolnok Tóth Ádám és Aleksza Popovics nélkül fogadta hazai pályán a Ludwigsburgot a Bajnokok Ligája 10. fordulójában.

A németek kezdtek jobban, az első negyedet 21-17-re meg is nyerték. A folytatásban már kilenc pont is volt a két csapat között, de nem adta fel a magyar bajnok. Boriszov, Vojvoda és Pavlicsevics vezérletével előbb kiegyenlítettek, majd fordítottak a hazaiak. A slusszpoén azonban ezúttal is a vendégeké volt, a félidőben 44-49 volt az állás.

Az Olaj minden egyes hibáját könyörtelenül kihasználta az ellenfél, így nagyon kellett összpontosítania Sztojan Ivkovics együttesének, hogy továbbra is tartani tudja a lépést az esélyesebb Ludwigsburggal. A második félidő elején átlépte a tíz pontot is a differencia. Izgalmas, fordulatos volt a mérkőzés, Barniesékk ismét visszajöttek, egészen két pontra (59-61).

A hajrát azonban megint a germánok bírták jobban, 61-68-ról indult a záró felvonás. Továbbra is megmaradt a piros-feketék tartása, pedig hatalmas fölényben játszott az ellenfél a palánk alatt. Előbb megint megugrott John Patrick-legénysége, aztán megint visszajött hat pontra a Szolnok. Ennél közelebb azonban már nem jutott, így továbbra is egy győzelemmel sereghajtó az E-csoportban.