Tizedszer elődöntős a Győri Audi ETO

Győr, 2017. április 15. A győztes Győr játékosai a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Győri Audi ETO - KC-Metz visszavágó mérkőzés végén a győri Audi Arénában 2017. április 15-én. A Győr 28-22-re győzött. MTI Fotó: Máthé Zoltán

A győztes Győr játékosai a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Győri Audi ETO – KC-Metz visszavágó mérkőzés végén a győri Audi Arénában. MTI Fotó: Máthé Zoltán

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 28-22-re legyőzte a francia Metz csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati visszavágóján. A francia együttes 32-31-re nyert a múlt vasárnapi első mérkőzésen.

Mindkét csapat lendületes, jó játékkal kezdte a találkozót, de az előző kiírásban BL-ezüstérmes győriek bizonyultak pontosabbnak, és három góllal elhúztak (6-3). Bár a Metz 10-6-ról még felzárkózott, a hazaiak egyrészt a brazil Eduarda Amorim és a holland Nycke Groot vezérletével, másrészt a norvég Kari Aalvik Grimsbö védéseinek köszönhetően visszaállították, majd tovább növelték a különbséget (16-10), a szünetben pedig öttel vezettek.

A második felvonás elején is a győriek uralták a játékot, látványosan kézilabdáztak és magabiztosan őrizték előnyüket (22-17). Amorim megszerezte pályafutása ötszázadik BL-gólját, közben pedig nagyjából felváltva születtek a találatok, vagyis nem forgott veszélyben az ETO sikere.

A négyes döntőbe idén ugyanaz a négy csapat került, mint tavaly. A macedón Vardar Szkopje és a montenegrói Buducnost Podgorica sorozatban negyedszer jutott az elődöntőbe. A győriek 2007 óta csak egyszer, tavalyelőtt nem szerepeltek a négy között, ahol idén tizedik alkalommal lesznek érdekeltek.

Az elődöntő sorsolását kedden rendezik Budapesten. A négyes döntőre május első hétvégéjén a Papp László Budapest Sportarénában kerül sor.

Női kézilabda BL, negyeddöntő, visszavágó:

Győri Audi ETO KC — Metz (francia) 28-22 (17-12)
Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Amorim 7, Bódi, Broch 5, Elghaoui, Görbicz 4, Groot 6, Hársfalvi, Hudák, Knedliková 1, N. Mörk 3, Pál, Puhalák, Tomori 2. Edző: Ambros Martin.
Metz: Glauser, Rajcsics (kapusok), Aoustin, Burlet, Edwige, Flippes 2, Gros 4, Horacek 1, Kanor, Luciano 4, Maubon 3, N’Diaye 1, Nocandy, Pop-Lazics, Smits 3, Zaadi Deune 4. Edző: Emmanuel Mayonnade.

Továbbjutott: a Győr 59-54-es összesítéssel.