Tizenegy góllal nyert a Győri Audi ETO

Győr, 2017. március 5. A győri Görbicz Anita (b) és a dán Vilde Mortensen Ingstad a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC - Esbjerg mérkőzésen a győri Audi Arénában 2017. március 5-én. A Győr 33-22-re győzött. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Görbicz Anita (b) és a dán Vilde Mortensen Ingstad a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC – Esbjerg mérkőzésen a győri Audi Arénában. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 33-22-re legyőzte a dán Esbjerg csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján, ezzel biztosította első helyét a második csoportkörben.

Eleinte jól tartották magukat a meglehetősen tartalékos összeállításban érkezett dánok, de 4-4-es állás után több mint hét percig nem szereztek gólt. Ebben az időszakban a győriek megnyugtató előnyt alakítottak ki, amit lendületes játékkal növelni is tudtak a szünetig (17-11).

A második felvonásban is fölényben volt a magyar csapat, Kari Aalvik Grimsbö remekül védett korábbi csapata ellen, amely ismét csaknem nyolc percen keresztül nem talált a hálóba. A 49. percben már tíz góllal vezettek a győriek (29-19), akik végül hetvenszázalékos lövési hatékonysággal zárták a találkozót.

Az Esbjerg – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa a dánok svéd balátlövője, Jenny Alm volt nyolc találattal.

Ambros Martin„Természetesen elégedettek vagyunk, mert egy nagyon jó csapat ellen sikerült ma nyernünk. Az első helyünk most már biztos a csoportban, jó így tovább dolgozni. Köszönöm az elismerő szavakat a csapatomról és a jókívánságokat is. Sokkal nehezebb számunkra egy olyan csapat ellen pályára lépni, akik teher és nyomás nélkül tudnak játszani – nekünk ezek a meccsek mindig nehezebbek szoktak lenni. Mivel mindenki szeret itt az Audi Aréna Győrben játszani, saját magukhoz képest is sokkal jobb teljesítmény nyújtanak ellenfeleink, így számunkra sokkal nehezebb, éppen ezért ez a győzelem sokkal nagyobb jelentőségű. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből, hogy még jobban élvezzük a játékot és kevesebbet idegeskedjünk. Hosszú és kemény a szezon, vannak hullámvölgyeink, de a legfontosabb, hogy most hullámhegyen voltunk a találkozó majdnem egészében.”

Hársfalvi Júlia„Talán kívülről kicsit könnyebbnek tűnt a mérkőzés, mint ahogy mi ezt belülről láttuk. Úgy gondolom, a csapategység megmutatkozott, még ha az elején talán nem is ment minden jól, de belelendültünk a játékba. Ehhez a nagyarányú győzelemhez természetesen a jó játékon és a csapategységen túl a fantasztikus szurkolóink is hozzásegítettek minket.”

[Customads id=646335]

Jesper Jensen„Nehéz mérkőzés volt számunkra, véleményem szerint Európa legjobb csapata ellen kellett ma pályára lépnünk. A saját bajnokságunkban is nagy nyomás helyezedik jelenleg ránk, ezért nagyon vártunk, hogy milyen formában tudunk ma pályára lépni. Szeretnék gratulálni ellenfelünknek, úgy gondolom, ma a sokkal jobb csapat nyert. Remélem, Ambros és csapata végig megy az idei BL-ben, fantasztikus, ahogy játszanak.”

Jenny Alm„Egyetértek edzőmmel, hogy Európa legjobb csapata ellen kellett ma pályára lépnünk. Szerettük volna a legjobbunkat nyújtani és azt elérni, hogy sérülés nélkül megússzuk a mai meccset. Fantasztikus ebben a csarnokban pályára lépni, ilyen szurkolók előtt. Szeretnék további sok sikert kívánni a Győrnek.”

A győriek jövő vasárnap a norvég Larvik otthonában zárják a BL középdöntőjét.

Női kézilabda BL, 2. csoportkör, 5. forduló, 2. csoport:

Győri Audi ETO KC – Esbjerg (dán) 33-22 (17-11)
Győr: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Amorim 6, Bódi 2, Broch 5, Elghaoui, Görbicz 6, Groot, Hársfalvi 5, Knedliková 3, Mörk 3, Pál, Puhalák 1, Tomori 2. Edző: Ambros Martin.
Esbjerg: Sando, Rasmussen (kapusok), Alm 8, Friis-Taberg, Gonzalez, Ingstad 3, Karlsson 5, Knudsen 1, Kviesgaard, Seest 1, Toft Hansen 1, van der Heijden 3. Edző: Lars Frederiksen.

CSM Bucuresti (román) – Krim Ljubljana 28-26 (14-12)
FC Midtjylland (dán) – Larvik (norvég) 24-28 (11-18)

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 15 pont, 2. Larvik (norvég) 12, 3. CSM Bucuresti (román) 9, 4. Midtjylland (dán) 8, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg 4

Forrás: gyorietokc.hu/MTI