Tizenegyesekkel esett ki Brazília

Da Silva_RobinhoMagyar idő szerint vasárnap hajnalban a dél-amerikai kontinensviadalon és a Kanadában zajló női labdarúgó világbajnokságon kialakult az elődöntő párosítása.

A Copa America negyeddöntőjében a Neymart nélkülöző Brazília a mérkőzés elején gólt szerzett, ám Dunga csapata nem tudta megduplázni előnyét, ami később megbosszulta magát.

A 15. percben Robinhótól indult az akció, majd Dani Alves jobb oldali beadását Robinho juttatta a parauay-i kapuba (1-0). A 34. percben Roque Santa Cruz lőtt kapu mellé.

Az 52. percben Derlis Gonzalez éles szögből leadott szabadrúgását ütötte szögletre Jefferson. Háro perccel későbbb egy paraguay-i szöglet után Menez fejelt kapu fölé. A 61. percben egy újabb szöglet után Da Silva bólintott a bal alsó sarok irányába, ám Jefferson ismét a helyén volt.

A fölényben játszó brazilok a második játékrészben már elfáradtak, Dunga ráadásul sorra hozta le a csapat kulcsjátékosait. Willian és Roberto Firmino lecserélése után Paraguay egy büntetővel egyenlített ki.

A 70. percben Thiago Silva kezezése után  a megítélt büntetőt Derlis Gonzalez a jobb alsó sarokba vágta (1-1). A 80. percben Gonzalez tört kapura, lövését végül Jefferson ütötte oldalra.

Dunga a 87. percben Robinhót is lecserélte, ami a várható hosszabbítás fényében könnyelműség volt a brazil szövetségi kapitány részéről.

Mivel a kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott döntést, így tizenegyes-párbajra került sor. Egy-egy értékesített tizenegyes után a második körben a Robinho helyére becserélt Everton Ribeiro bal belsővel a kapu mellé gurított. A negyedik körben előbb Santa Cruz hibázott, majd Douglas Costa lőtte az égbe a labdát (2-3). Az utolsó körben Philppe Coutinho értékesített tizenegyese után a brazilok már csak abban reménykedhettek, hogy Derlis Gonzalez is ront, ám az FC Basel csatára nem hibázott.

Az elődöntőben Chile-Peru és Argentína-Paraguay mérkőzésre kerül sor.

Chile és Peru négy évvel ezelőtt is játszott egymás ellen, akkor a csoportmérkőzésen a csereként beállt Andre Carrillo öngóljával nyert Chile. Argentína és Paraguay az idei Copa Americán egy csoportban küzdött. Egymás elleni mérkőzésük első félidejében Kun Agüero és Lionel Messi találataival vezetett Argentína. Paraguay a második játékrészben Nelson Valdez szépített, majd a 90. percben Lucas Barrios egyenlített ki.

Copa America, negyeddöntő:

Brazília-Paraguay 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – büntetőkkel 4-5
Gól: Robinho (15.), Ill. Derlis Gonzalez (72., 1-es)

Elődöntő:

Chile-Peru
Argentína-Paraguay

Kadiesa Buchanan

A női vébén Anglia három percen belül két gólt szerzett és ezzel sokkolta Kanadát. A hazaiak Christine Sinclair révén az első félidőben csak szépíteni tudtak, a második játékrészben nem született újabb gól.

Az elődöntőben Anglia ellenfele a címvédő Japán lesz, míg a másik ágon a két-két világbajnoki címmel rendelkező Egyesült Államok és Németország csap össze. Az 1991-es és az 1999-es vébén az USA nyert, ám a 2003-as amerikai vébé elődöntőjében Németország nyert 3-0-ra.

Anglia először jutott be világbajnokságon a legjobb négy közé.