Tízgólos győzelem Románia ellen!

Erdelyi Balazs_440Könnyed, 20-10-es sikert aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a Világliga csoportkörének második fordulójában Románia legjobbjai ellen.

Benedek Tibor együttese az első két negyedet 5-3-ra nyerte meg, a harmadikat azonban 5-0-ra, így már huszonnégy percnyi játék után eldőlt az összecsapás.

Remekül kezdte a sorozatot a megfiatalított magyar együttes, hiszen a november 18-i, debreceni összecsapást 13-6-re nyerték a mieink Szlovákia ellen. Ezúttal egy jóval erősebb együttes várt Benedek Tibor tanítványaira, ám a kapitány remélte, hogy a fiúk ezúttal sem fognak csalódást okozni. Nem szerepelt azonban a miskolci mérkőzésen a pihenőt kapó Varga Dénes és Gór-Nagy Miklós sem, ezzel kapcsolatban a szövetségi kapitány úgy fogalmazott, hogy kíváncsian várja, mire mennek a most lehetőséget kapó játékosok a meghatározó emberek hiányában.

A meccs első gólja Varga Dániel nevéhez fűződött, és igaz, ekkor még egyenlítettek a románok Gergelyfi Róbert révén, azonban ezután zsinórban háromszor volt eredményes válogatottunk – Erdélyi Balázs (a képen), Angyal Dániel és Bátori Bence talált a kapuba -, így már jelentősebb előnyre tette szert a mieink.

Az első felvonásban már meglátszott az, hogy a felek huszonöt méter hosszú medencében játszották ezt a meccset, ugyanis 5-3-mal zárult ez a nyolc perc. A második felvonásban is folytatódott a gólzápor, a két csapat szinte felváltva talált a kapuba, a végén azonban ezt a negyedet is 5-3-re nyerték Benedek Tibor tanítványai, így a meccs feléhez érve 10-6 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után is a magyar együttes volt először eredményes, Erdélyi szerzett újabb gólt emberelőnyből, az Eger játékosának ez volt a negyedik találata az összecsapáson. Ebben a nyolc percben még eredményes volt Madaras, Angyal és Vámos is, valamint Erdélyi megszerezte saját maga ötödik találatát, míg a románok nem tudtak gólt szerezni, így a felek 15-6-os állásnál vonulhattak az utolsó pihenőre, úgy, hogy a mérkőzés ekkorra már el is dőlt.

A záró felvonásra teljesen elfáradtak a vendégek, a mieinkben pedig továbbra is dúlt a bizonyítási vágy, így sorra szerezték a gólokat ebben a játékrészben is. A vége 20-10 lett, így Benedek Tibor együttese simán nyert második Világliga összecsapását is.

Benedek Tibor a DigiSportnak: „Szép gólokat löttünk, a védekezésben volt az elején egy kis megakadás, de később javult a helyzet A 10 kapott gólt soknak tartom, 7-8 lett volna reális a román csapattal szemben. Ugyanakkor a támadójátékunk nagyon erős volt.”

Világliga

Magyarország-Románia 20-10 (5-3, 5-3, 5-0, 5-4)
Gól: Erdélyi 5, Vámos 3, Varga Dániel, Hosnyánszky, Bátori, Angyal 2-2, Madaras, Mezei, Manhercz, Bedő, ill. Radu 3, Gergelyfi, Ianc 2-2, Oanta, Antipa, Szabó R.

Forrás: DigiSport. Fotó: Mikola Gábor/MVLSZ