Több, mint egy órát játszott Ronaldo

James McClean_Cristiano RonaldoAz Egyesült Államokban lejátszották a világbajnokág előtti utolsó felkészülési mérkőzést, melyen a portugálok öt gólt gurítottak Írországnak.

A sérüléssel bajlódó Cristiano Ronaldo (Real Madrid) a portugál válogatott elmúlt két felkészülési mérkőzését is kihagyta, kedden azonban az Aranylabdás játékos Paulo Bento rendelkezésére állt. A New Jersey-ben megrendezett mérkőzésen az angol Martin O’Neill vezette írország volt a luzitánok ellenfele.

Rögtön a 3. percben Silvestre Varela (FC Porto) robogott el a jobb szélen, tökéletes beadása után Hugo Almeida (Besiktas) bólintott a jobb alsó sarokba (0-1). A 20. percben Ronaldo laza sarkazással “kényszerítőzött” Fabo Coentraóval, a Real Madridban is csapattárs bal szélről, bal lábbal beívelt labdájába a visszafelé futó Richard Keogh nyúlt bele jobb lábbal és “tökéletesen” helyezett, emelt a bal alsó sarokba (0-2). A kapuban szegény David Forde tehetetlen volt.

A 37. percben Varela újabb jobb oldali beadását ezúttal Ronaldo igyekezett a földre lefejelve a kapuba juttatni, ám az ír kapus útját állta a labdának, a kipattanót azonban a lesipuskás Hugo Almeida helyezte a kapuba (0-3).

[sam id=”10″ codes=”true”]

Az 52. percben Wes Hoolahan (Norwich City) legurított szabadrúgása után James McClean (Wigan Athletic) egy lövőcsel után bal lábbal lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-3).

A 65. percben Paulo Bento négyes cserét határozott el, Cristiano Ronaldo helyére Nani (Manchester United) állt be. Érkezett Helder Postiga (Lazio) és Andre Almeida (Benfica) és Pepe (Real Madrid) is.  A 73. percben Varela helyére Vieirinha (Wolfsburg) állt be.

Három perccel később Nani bal oldali beadását Vieirinha pontosan belefejelte az ír kapusban, ám javított és a kipattanót a kapuba belsőzte (1-4).

Végül a 83. percben Nani kiosztott egy gólpasszt Fabio Coentraónak is (1-5).

Portugália június 16-án Salvadorban (Bahia) Németország ellen játssza első világbajnoki mérkőzését. A luzitánok és a Nationalelf két éve az Európa-bajnokság is csoportmérkőzésen lépett pályára egymás ellen, akkor Mario Gomez egyetlen találatával nyertek a németek. Portugália utoljára 14 éve, a 2000-es Eb-n tudta legyőzni Németországot, a rotterdami találkozón Sergio Conceicao mesterhármast lőtt Oliver Kahn kapujába.

Felkészülési mérkőzés:

Írország-Portugália 1-5 (0-3)
Gól: McClean (52.), ill. Hugo Almeida (2., 37.), Keogh (20., öngól), Vieirinha (77.), Fabio Coentrao (83.)