Törökország beérte Ukrajnát

cenk-tosun-hocam-bana-cok-guveniyorA labdarúgó világbajnoki selejtezők pénteki napján Izland, Macedónia és Szerbia nyert idegenben. Az olasz-albán mérkőzést a vendégszurkolók petárdázása, füstölése miatt egy időre fel kellett függeszteni.

A D csoportban Grúzia hiába jutott gyorsan vezetéshez Szerbia ellen, a vendégek az első félidő végén egy büntető értékesítésével egyenlítettek ki.  Dusan Tadics a Southampton középpályása a második félidőben előbb Alekszandar Mitrovicsnak (Newcastle), majd a csereként beállt Mijat Gacsinovicsnak (Eintracht Frankfurt) adott gólpasszt.

Írország nem bírt Walesszel, míg Ausztria két góllal nyert Modova ellen. Az első gólt Marko Arnautovic (Stoke City), míg a másodikat a Bundesliga 2-ben futballozó Martin Harnik (Hannover 96) szerezte.

A G csoportban Macedónia 3-0-ra nyert Vadúzban. Az első játékrész végén Boban Nikolov (Vardar) volt eredményes, majd a második félidőben Ilija Nestorovski (Palermo) duplázott.

Palermóban Olaszország 2-0-ra nyert Albánia ellen, a már említett vendégszurkolók már az első játékrészben az olaszok javára megítélt büntető után görögtüzeket dobtak a pályára, majd óriási füsttel árasztották el a pályát, így a második játékrész húsz perccel később kezdődött el. A büntetőt Daniele De Rossi (AS Roma) értékesítette, míg a végeredményt Ciro Immobile (Lazio) állította be.

Spanyolország 4-1-re győzött Izrael ellen. Gijónban az első gólt David Silva (Manchester City) szerezte. Thiago Alcantara (Bayern München) előbb Vitolónak (Sevilla), majd Diego Costának (Chelsea) adott gólpasszt. A végeredményt a csereként pályára lépő Isco (Real Madrid) állította be a 88. percben.

Az I csoportban Törökország Cenk Tosun (Besiktas) duplájával nyert Finnország ellen, míg Ukrajna egy góllal kapott ki Zágrábban. A horvátok egyetlen találatát Nikola Kalinic (Fiorentina) szerezte. Izland 2-1-re nyert Koszovóban,

Európai vb-selejtezők, 5. forduló

D csoport:

Grúzia-Szerbia 1-3 (1-1)
Gól: Katcharava (5.), ill. Dusan Tadics (45., 11-es), Alekszandar Mitrovics (64.), Mimat Gacsinovics (86.)

Írország – Wales 0-0

Ausztria – Moldova 2-0 (0-0)
Gól: Marko Arnautovic (75.), Martin Harnik (90.)

Az állás: 1. Írország 11 pont, 2. Szerbia 10, 3. Wales 7, 4. Ausztria 6, 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

G csoport:

Liechtenstein – Macedónia 0-3
Gól: Boban Nikolov (43), Ilija Netorovski (68., 73.)

Olaszország – Albánia 2-0 (1-0)
Gól: Daniele De Rossi (12., 11-es), Ciro Immobile (80.)

Spanyolország – Izrael 4-1 (2-0)
Gól: David Silva (13.), Vitolo (45+1.), Diego Costa (51.), Isco (88.), ill. Lior Refaelov (76.)

Az állás: 1. Spanyolország 13 pont (19-2), 2. Olaszország 13 (13-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0

I csoport:

Törökország – Finnország 2-0 (0-0)
Gól: Cenk Tosun (9., 13.)

Koszovó – Izland 1-2 (0-0)
Gól: Atdhe Nuiu (52.), ill. Björn Bergmann Sigurðarson (25.), Gylfi Thor Sigurðsson (35., 11-es)

Horvátország – Ukrajna 1-0 (1-0)
Gól: Nikola Kalinic (38.)

Az állás: 1. Horvátország 13 pont, 2. Izland 10, 3. Ukrajna 8 (7-4), 4. Törökország 8 (7-5), 5. Finnország 1 (3-8), 6. Koszovó 1 (2-14)