Toronto: három Karolina a legjobb nyolc között

TORONTO, ON - AUGUST 10: Karolina Pliskova of Czech Republic plays a shot against Naomi Osaka of Japan during Day 6 of the Rogers Cup at Aviva Centre on August 10, 2017 in Toronto, Canada. (Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

Karolina Pliskova. Fotó: Vaughn Ridley/Getty Images

Az aktuális világelső Karolina Pliskova bejutott a legjobb nyolc közé a 2,7 millió dollár összdíjazású torontói keménypályás női tenisztornán. A korábbi világelső Angelique Kerber azonban sima két játszmában kikapott.

Simona Halep alig egy óra alatt, két szettben múlta felül Barbora Strycovát a kanadai prémium női teniszviadal nyolcaddöntőjében. A harmadik kiemelt Kerber nagy meglepetésre búcsúzott, miután kikapott Sloane Stephenstől.

Egyértelműen Halep számított esélyesnek Strycova ellen, hiszen a román hölgy az utóbbi időben remek formában van, a Roland Garroson döntőig menetelt, ráadásul nagyon motivált is, hiszen a WTA-rangsorban jelenleg ugyan második, de kijelentette: célja a világelsőség.

Jól is kezdett a kostancai születésű versenyző, a második adandó alkalommal brékelt, majd még egyszer elvette cseh ellenfele adogatását, így magabiztosan húzta be az első etapot. A folytatásban még ennyi „izgalom” sem akadt: Halep háromszor is brékelt, Strycovának pedig ezen a napon nem volt ellenszere a román játékos káprázatos teniszére.

Nagy csatára lehetett számítani a Venus Williams – Jelina Szvitolina meccsen, hiszen a kilencedik és az ötödik kiemelt csapott össze. Azonban aki izgalmas meccset várt, annak csalódnia kellett. Az ukrán hölgy az elejétől kezdve magabiztosabban és jobban teniszezett, így egy óra és két perc alatt 6:2, 6:1-re nyerte a meccset.

Szintén hajnalban rendezték a Garbine Muguruza – Ashleigh Barty meccset. Ezen az összecsapáson Wimbledon spanyol bajnoka az első felvonásban lenullázta ausztrál riválisát, azonban a második szettet némi meglepetésre 6:3-ra elveszítette. A döntő szettben aztán helyre állt a világ rendje, igaz Muguruza az első gémet adogatóként elveszítette, a folytatásban azonban nem volt kegyelem, 6:2-re megnyerte a felvonást, és bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Szvitolina lesz az ellenfele.

A tavalyi tokiói negyeddöntőben Szvitolina 6:2, 4:6, 6:3 arányban nyert Muguruza ellen, míg idén Indian Wellsben a spanyol lány győzött 7:6(5), 1:6, 6:0 arányban. A római elődöntőben Muguruza már az első játszmában feladta a mérkőzést.

Rogers Cup

3. forduló:

Karolina Pliskova (cseh, 1.) — Naomi Osaka (japán, Q) 6:2, 6:7(4),1:0-nál Osaka feladta
Caroline Wozniacki (dán, 6.) — Agnieszka Radwanska (lengyel, 10.) 6:3, 6:1
Sloane Stephens (amerikai) — Angelique Kerber (német, 3.) 6:2, 6:2
Lucie Safarova (cseh) — Jekaterina Makarova (orosz) 6:3, 6:7(3), 6:2
Jelina Szvitolina (ukrán, 5.) — Venus Williams (amerikai, 9.) 6:2, 6:1
Garbine Muguruza (spanyol, 4.) — Ashleigh Barty (ausztrál, Q) 6:0, 3:6, 6:2
Caroline Garcia (francia) — Catherine Bellis (amerikai) 6:4, 6:2
Simona Halep (román, 2.) — Barbora Strycova (cseh) 6:1, 6:0