Torres fejre esett és súlyosan megsérült

TorresA spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a kiesés elől menekülő Deportivo La Coruna hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a dobogóra hajtó Atlético Madriddal.

Alig több mint tíz perc telt el az összecsapásból, a hazaiak román válogatott csatára, Florin Andone kihasználta Jan Oblak ordító hibáját: a szlovén kapus borzasztó kirúgása után a bal alsó sarokba passzolta a labdát (1–0).

Az 57. percben Diego Simeone Yannick Carrascót és Fernando Torrest is pályára küldte. A 68. percben aztán megtört a jég, Antoine Griezmann 28 méterről pazar gólt lőtt (1–1).

A 86. percben Fernando Torres egy fejpárbaj során elveszítette az eszméletét, így rendkívül rosszul, fejjel fogott talajt. A játékostársai és az orvosi stábok azonnal a segítségére siettek, hogy szabad légutat biztosítsanak neki.

Filipe Luís, Torres csapattársa a mérkőzést követően arról beszélt, hogy mindannyiuk számára nagyon ijesztő volt az eset, de az eddig kapott hírek pozitívak, most pedig az a legfontosabb, hogy csapattársuk felépüljön.

A hétközi fordulóban győztes FC Barcelona egy ponttal átvette a vezetést a bajnokságban a Las Palmas ellen 3-3-as döntetlent játszó Real Madridtól, igaz a királyi gárda egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A Primera Division már pénteken este folytatódik, a 26. forduló első találkozóján a Real Betis a Real Sociedadot fogadja. Szombaton a Real Madrid utazik Eibarba, míg este a Barcelona odahaza fogadja a Celta de Vigót.

Vasárnap délután az Atlético Madrid a Vicente Calderónban fogadja a Valenciát.

A bajnoki címért még versenyben lévő Sevilla csütörtök esti győzelme után csak hétfőn lép pályára ismét a Deportivo Alavés otthonában.

Primera Division, 25. forduló:

Sevilla – Athletic Bilbao 1-0 (1-0)
Gól: Iborra (14.)

Deportivo La Coruna – Atlético Madrid 1-1 (1-0)
Gól: Andone (13.), ill. Griezmann (68.)

FC Barcelona – Sporting Gijon 6-1 (3-1)
Gól: Lionel Messi (9.), Luis Suarez (11., 27.), Paco Alcácer (49.), Neymar (65.), Ivan Rakitic (87.), ill. Carlos Castro (21.)

Real Madrid – Las Palmas 3-3 (1-1)
Gól: Isco (8.), Cristiano Ronaldo (86., 11-es, 89.), ill. Tana (10.), Jonathan Viera (56., 11-es), Kevin Prince Boateng (59.)
Kiállítva: Gareth Bale (47., Real Madrid)

Forrás: nso.hu