Tour de Hongrie: észt győztes összetettben

Az 1. helyezett észt Mihkel Raim, a Cycling Academy (k), a 2. helyezett ukrán Olekszandr Polivoda, a Kolss-BDC (b) és a 3. helyezett cseh Daniel Turek, a Cycling Academy (j) versenyzője a 2016. évi Tour de Hongrie összetett versenyének győztesei a Várkert Bazárnál tartott eredményhirdetésen 2016. július 3-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Az 1. helyezett észt Mihkel Raim (k), a 2. helyezett ukrán Olekszandr Polivoda  (b) és a 3. helyezett cseh Daniel Turek a 2016. évi Tour de Hongrie összetett versenyének győztesei a Várkert Bazárnál tartott eredményhirdetésen. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Az utolsó szakaszt a szlovén Rok Korosec nyerte, míg összetettben az észt Mikhel Raim diadalmaskodott a Tour de Hongrie kerékpáros körversenyen.

A szervezők tájékoztatása szerint a Gyöngyösről indult, és a fővárosban, a Várkert Bazár előtt zárult 99 kilométeres záró etap elején egy komoly, 25 fős csoport szökött el a főmezőnytől, amely később több részre szakadt. Az élcsoportból aztán Korosec taktikázott a legjobban, s végül néhány méteres előnnyel ért célba, megszerezve ezzel az ötödik szakasz első helyét. Mögötte a mezőnyhajrában a marokkói Ahmed Amin Galdun volt a leggyorsabb, közvetlenül utána viszont Lovassy Krisztián haladt át a célvonalon.

Az összetettben szinte végig vezető Raim ezen a napon is nagyszerűen versenyzett, s végül negyedik lett, amivel megőrizte első helyét.

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) Europe Tour sorozatában szereplő, 2.2-es kategóriájú nemzetközi országúti kerékpárverseny 95 fős mezőnye hat nap alatt 740 kilométert tett meg a budapesti befutóig. A versenyt 79 kerekes teljesítette.

Az OTP Bank különdíjakat ajánlott fel a legjobb 23 évnél fiatalabb magyar versenyzők számára, Rózsa Balázs 300, Filutás Viktor 200, Móricz Dániel pedig 100 ezer forinttal lett gazdagabb. Mindhárman a Szuper Beton csapatának versenyzői, Stubán Ferenc együttese a csapatversenyben a tízedik helyen zárt, a magyar indulók között legjobbként.