Tovább menetel a Ferencváros

A Ferencváros 2-0-ás győzelmet aratott Pakson szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában. A zöld-fehérek sorozatban negyedik sikerüket aratták, a legutóbbi kilenc mérkőzés megszerezhető 27 pontjából 25-öt begyűjtöttek.

Josiph Paintsil

A Ferencváros kezdte aktívabban a találkozót, s második helyzetét értékesítette is.

5. perc: Botka jobb oldalról érkező lapos beadására Josiph Paintsil érkezett remek ütemben, és a kapuba talált (1-0)-

A következő percekben a mezőnyjáték volt domináns, s bár fél óra elteltével feléledt a Paks, a szünetig egyenlítenie nem sikerült.

A fordulást követően az addig sem hatalmas iram tovább lassult, a Paks nem igazán tudott veszélyes támadásokat vezetni, a Ferencvárosnak pedig tökéletesen megfelelt az eredmény. Az első igazi nagy lehetőségre a 84. percig kellett várni, de a csereként beálló Moutari még nem tudott betalálni.

93. perc: Gorriaran gurított le Amadou Moutarinak, aki lendületből a kapuba lőtt (0-2).

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője: „Ha megnézzük a helyzeteket, egyáltalán nem érdemtelen a győzelmünk. Összességében azonban nem volt egy jó mérkőzés. Mindkét oldalon nagy volt a nyugtalanság, amikor a játékosok birtokolták a labdát. A Ferencvárossal szemben mindig elvárás, hogy domináljunk a mérkőzéseken, ez viszont nem egyszerű egy olyan csapat ellen, akik beállnak védekezni. Jól kezdtünk, irányítottuk a játékot, sikerült hamar megszerezni a vezetést, ekkor azt gondoltam, hogy nyugodt mérkőzés vár ránk. Ennek azonban az ellenkezője következett be, passzívvá váltunk, nem tudtunk jól belemenni a párharcokba, átengedtük a középpályát a Paksnak. Ebben a periódusban nem nézett ki jól a játékunk, meg kell tanulnunk lazábban játszani ilyen helyzetben, pláne ha vezetünk. Nem dőlhetünk hátra, még nagyobb erővel kell támadni, meg kell mutatni, hogy meg akarjuk nyerni a meccset. A nézők azt akarják látni, hogy kombinatívan, bátran játszunk, sok a kidolgozott gólhelyzet. Természetesen az eredménnyel elégedett vagyok, fegyelmezetten hoztuk a kötelezőt, ráadásul Pakson nagyon nehéz játszani. Böde Dani sérülése miatt nagyon szomorú vagyok, azt mondta, miután lejött a pályáról, olyan érzése van, mintha megszúrták volna a combját. Ez semmi jót nem jelent, az elkövetkező hetekben valószínűleg nem számíthatunk rá.”

OTP Bank Liga, 16. forduló:

Paksi FC-Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
Paks, 1800 néző, v.: Berke
Gól: Paintsil (4.), Moutari (90+3.)
Paksi FC: Verpecz – Vági (Nikházi, 77.), Zachán, Gévay, Szabó J. – Simon Á. – Papp K., Bertus, Bartha (Haraszti, 56.), Szakály D. (Hahn, 75.) – Kulcsár D.
Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka (Leandro, 63.), Blazic, Otigba, Pedroso – Gorriarán, Spirovski – Lovrencsics G., Priskin, Paintsil (Moutari, 82.) – Böde (Lovrencsics B., 74.)

Újpesten kikapott a címvédő

A  találkozót zárt kapuk mögött játszották, miután a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága másfél millió forintra, valamint két zártkapus mérkőzésre büntette az Újpestet a Videoton elleni találkozó miatt, amelyen a lila-fehérek szurkolói az ellenfelet és annak egyik játékosát szidalmazták, tárgyakat – köztük egy WC-tetőt – dobtak a játéktérre, valamint becsmérlő, hátrányosan megkülönböztető, rasszista magatartást tanúsítottak.

Az Újpest kezdte támadóbb felfogásban a találkozót, s ennek meg is lett az eredménye, amikor egy védők között átszálló labdát Nwobodo adott középre, a jó ütemben érkező Tischler Patrik pedig vezetéshez juttatta csapatát. A hazaiak ezt követően is megnehezítették ellenfelük dolgát, s letámadásokkal akadályozták labdakihozatalait.

A második félidőben magasabb sebességre kapcsolt a címvédő, ám egy váratlan szituációból az Újpest növelte előnyét: Windecker József a kezdőkörből ívelt Gróf kapuja felé, a labda pedig pont az elvetődő hálóőr előtt pattant fel, s kezei között átpörögve jutott a hálóba.

A hajrában Davide Lanzafame 15 méteres csavarásával szépíteni tudott a Honvéd, ám egyenlítenie nem sikerült, sőt, az utolsó percben növelhette volna előnyét az Újpest, az eredmény azonban már nem változott.

Újpest FC-Budapest Honvéd 2-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk, v.: Bognár T.
Gól: Tischler (23.), Windecker (61.), illetve Lanzafame (83.)
Újpest FC: Pajovic – Pauljevic, Pávkovics, Litauszki, Balázs – Sankovic, Windecker – Nwobodo, Nagy D. (Mohl, 73.), Simon (Cseke, 89.)- Tischler (Kálnoki-Kis, 92.)
Budapest Honvéd: Gróf – Latifu, Deák, Kamber, Baráth, Holender (Laczkó, 64.) – Banó-Szabó (Stoiacovici, 75.), Pölöskei (Danilo, 46.), Gazdag – Eppel, Lanzafame.

Hatgólos mérkőzés Mezőkövesden

Még negyedóra sem telt el, és a Mezőkövesd vezetést szerzett: egy baloldali beadás után Koszta Márk szép mozdulattal, eldőlve, kapásból a bal felső sarokba vágta a labdát. A gólt követően kicsit visszaállt a hazai csapat, a Vasas többször ívelhetett a kapu elé, ezek egyikéből, szögletből egyenlített. A folytatásban megint változott a játék képe, a mezőkövesdiek felpörgették a tempót, akadt is több helyzetük, az utolsó negyedórában egyértelműen fölényben futballoztak, de az álláson nem tudtak változtatni.

Sok volt a hiba, a pontatlan átadás a második félidő elején. Aztán a Mezőkövesd igyekezett birtokolni a labdát és irányítani a játékot, a Vasas pedig kontratámadásokat vezetett. A játékrész közepén nyolc perc alatt négy gól esett, a hazai vezetésre mindig sikerült gyorsan válaszolnia a Vasasnak. A mezőkövesdiek harmadik találatát Marek Strestík szerezte, akinek 25 méteres kapáslövése talán még Koszta első találatánál is szebb volt.

Mindkét csapat győzelemre játszott, így látványos mérkőzést láthatott a közönség.

Mezőkövesd Zsóry FC-Vasas FC 3-3 (1-1)
Mezőkövesd, 2430 néző, v.: Szabó Zs.
Gól: Koszta (13., 59.), Strestík (65.), illetve Burmeister (28.), Berecz (64.), Gaál (67.)
Mezőkövesd: Dombó – Lázár, Hudák, Szalai, Vadnai – Iszlai – Keita, Mlinar – Koszta, Novák, Strestík (Cseri, 86.)
Vasas: Kamenár – Benes, James, Vaskó – Burmeister, Vida, Berecz, Ristevski – Ádám, Remili (Kulcsár, 79., Szivacski 94.), Gaál.

Forrás: Fradi.hu/MTI