Továbbjutott a magyar női kézilabda-válogatott

Kim Rasmussen együttesen a németországi női kézilabda-világbajnokság 4. mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott Lengyelország ellen.

Schatzl Nadine 7 lövésből 4 gólt szerzett

A találkozó két lengyel góllal kezdődött, majd Görbicz Anita előbb a kapufára lőtte a labdát, majd a kipattanót vágta be a lengyel kapuba. Őt Schatzl Nadine követte, aki kiegyenlítette az 5. perc elején (2-2).

Bár a magyar lányok kifejezetten jól mozogtak a pályán, támadásban kimondottan kreatívok voltak, ám a félidő feléig csak követni tudták a lengyeleket. Fontos momentum volt, hogy 6-6 után emberhátrányban nem kaptunk gólt, majd 8-8 után tört meg a jég. Zsinórban három magyar gól következett: Görbicz találata után betalált Háfra Noémi és Kovacsics Anikó is (8-11).

Pontosan két perccel a szünet előtt Kim Rasmussen amerikai módra (two minutes warning) időt kért, majd Kovacsics Anikó ötödik találatára volt még egy lengyel válasz (11-13).

A második játékrész elején hengerelt a magyar csapat, Klivinyi Kinga gólja után Bíró Blanka védett, majd indította Bódi Bernadettet, aki egymás után kétszer is betalált a lengyel kapuba (11-16).

Kovacsics Anikó folytatta a gólgyártást, majd betalált Kisfaludy Anett is, Bódi gólja után először vezetett nyolc találattal a magyar női kézilabda-válogatott (14-21).

A 45. percben Kisfaludy könyökölt bele Karolina Kudlacz-Gloc arcába, a magyar játékos azonnal piros lapot kapott, míg a lengyel klasszist hosszasan kellett ápolni. Kudlacz becsületére legyen mondva, hogy a hajrában ismét pályára lépett és újabb gólokat szerzett.

Ami a mieinket illeti, a lányok kiengedtek a hajrában, így gyorsan elfogyott a nyolcgólos előny. Az utolsó magyar találatot Szöllősi Zácsik Szandra jegyezte (28-31).

Szucsánszki Zita 17 percet játszott, a feljavuló Kovacsics 11 lövésből 8 gólt szerzett. A kapuba Bíró Blanka 38 lövésből tizet hárított.

Kim Rasmussen: „Nagyon büszke vagyok a lányokra, végig kontrollálták a mérkőzést, megérdemelték a sikert. Érzelmileg nem volt számomra könnyű a meccs, hiszen először találkoztam ellenfélként a lengyelekkel, de ezt ki kellett zárnom.”

Kovacsics Anikó: „Nagyon boldog vagyok, igazi csapatként küzdöttünk, nagyon jó ezzel a társasággal együtt győztesnek lenni.”

Női kézilabda-világbajnokság, B-csoport, 4. forduló:

Lengyelország-Magyarország 28-31 (11-13)
Bietigheim, játékvezetők: Alpaidze, Berezkina (oroszok).
Lengyelország: Placzek, Gawlik (kapusok), Achruk 6, Drabik 2, Górna, Grzyb 4 (1), Janiszewska 3, Kobylinska 4, Kozlowska, Kudlacz-Gloc 8 (1), Lisewska, Michalow, Roszak 1, Szarawaga, Urtnowska, Zawistowska, Zych.
Magyarország: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 5, Görbicz 5 (2), Háfra 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 3, Kovács A., Kovacsics 8, Lukács 1, Mayer, Mészáros, Schatzl 4, Szekeres 1, Szöllősi-Zácsik 1, Szucsánszki.

A csoport állása: 1. Norvégia 6 p, 2. Magyarország 4 p, 3. Csehország 4 p, Svédország 4 p, 4. 5. Lengyelország 2 p, 6. Argentína 0 p