Továbbra is százszázalékos a Benedek-csapat

Nagy Viktor; Varga DánielA már biztos elődöntős, világbajnok és továbbra is százszázalékos magyar válogatott 7-6-ra legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján, a B csoport zárómérkőzésén, hétfőn.

A második negyed elején már három góllal elhúztak a vendégek, de még ebben a szakaszban sikerült egyenlíteni. A harmadik játékrészben vezetett először a magyar csapat (5-4), a győztes gólt pedig Hárai Balázs lőtte 45 másodperccel a mérkőzés vége előtt.

Benedek Tibor a lefújás után elmondta, hogy több ok miatt is fontos volt a mérkőzés, és nem engedhették meg, hogy egyetlen mérkőzést is félvállról vegyenek.
„Egyrészt nem szerettük volna megkapni a szerbeket az elődöntőre, ehhez nem lehetett kikapni, másrészt a közönségünket ki kellett szolgálni. A meccs elején messziről lőttünk, és a horvát kapus mindent védett. Közelebb kellett mennünk, és akkor már nem maradtak el a gólok.”
A szövetségi kapitány hozzátette: nem tud választani, hogy az olasz vagy a horvát csapat lenne-e jobb az elődöntőre.
 „A lényeg, hogy felpörögve érkezzünk a pénteki összecsapásra, és nem szabad leengedni a következő napokban.”

Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese legközelebb pénteken, a döntőbe jutásért száll medencébe a Hajós-uszodában. Az ellenfél a horvát-olasz párharc győztese lesz.

Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak, B csoport:

MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 7-6 (0-2, 4-2, 1-1, 2-1)
Gól: Madaras, Erdélyi, Hosnyánszky, Szivós, Varga Dénes, Tóth, Hárai, ill. Sukno 2, Milakovics, Jokovics, Setka, Muslim.

Franciaország-Németország 8-7 (1-0, 0-2, 4-4, 3-1)
Szerbia-Spanyolország 8-6 (2-2, 1-0, 1-1, 4-3)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 15 pont, 2. Szerbia 10, 3. Horvátország 8, 4. Spanyolország 7, 5. Franciaország 3, 6. Németország 0