Turan beállt és mattolta a Real Madridot!

Arda TuranA Bajnokok Ligája döntőjének a visszavágóját játszották a spanyol bajnokságban szombat este. A Real Madrid fogadta az Atlético Madridot, amely cseppet sem játszott elfogódottan, és hamar vezetést is szerzett Tiago révén.

Spanyolországban rögtön a harmadik fordulóban létrejött a nagy madridi rangadó, ráadásul a Real és az Atletico lassan már unhatja egymás, hiszen ebben a naptári évben ez volt a két fővárosi csapata hetedik tétmérkőzése. Egy évvel korábban a bajnokságban Diego Costa egyetlen góljával nyert a Bernabeu-stadionban az Atletico Madrid. Idén a Spanyol Kupában kétszer nyert a Real Madrid, majd egy 2-2-es bajnoki döntetlen után az emlékezetes bajnokok Ligája fináléjában hosszabbítás után nyert a Real Madrid. A Spanyol Szuperkupában augusztusban 1-1-es döntetlen után a Vicente Calderónban Mario Mandzukic egyetlen góljával nyert az Atletico Madrid.

Szombat este már a 10. percben vezetést szereztek a vendégek, Koke szöglete után a portugál Tiago fejelt Iker Casillas kapujába (0-1). A 26. percben Cristiano Ronaldo harcolt ki egy büntetőt, amit be is lőtt a portugál hetes (1-1).

A vendégeknél a 61. percben Gabi helyére állt be Arda Turan, míg Carlo Ancelotti becserélte Chicharitót és Iscót is. A 76. percben Juanfan jobb oldali beadását Raúl Garcia átlépi, sőt még egy lövőcselt is megcsinál, majd az érkező Arda Turan lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-2). Az Atletico Madrid mindössze kétszer találta el a kaput és mindkét helyzetből gólt ért el. A Real Madrid hazai pályán legutóbb a Barcelonától kapott ki a bajnokságban (3-4).

Kedden a Bajnokok Ligájában a svájci FC Basel érkezik a Bernabeu-stadionba, míg az Atletico Madrid az Olimpiakosz otthonában játszik.

A Barcelona nehezen győzte le az Atheltic Bilbaót, a csereként beállt Neymar és Lionel Messi azonban végül megszerezte a három pontot. A 79. percben Messi ugratta ki Neymart, ki 12 méterről a kapujából kijövő Iraizoz mellett a bal alsó sarokba helyezett (1-0). Öt perccel később Messi vállalta az akció dandárját, visszagurítása után Neymar 11 méterről ismét a bal alsó sarokba lőtt (2-0). A katalánok egyedül százszázalékosak a spanyol bajnokságban.

Szombat este a Celta de Vigo fogadta a Real Sociedad csapatát. A 28. percben Fabio Orellana fejesével jutott vezetéshez a Celta de Vigo (1-0). A második félidő elején Joaquin Larrivey előbb a jobb kapufa tövét találta el, ám a kipattanót bevetődve, hason csúszva juttatta a hálóba (2-0). A 69. percben Agirretxe a kapusról kipattanó labdát kotorta a hálóba (2-1). Végül a 92. percben egy jobb oldali beadás után a vétlen Jonny Castróról a saját kapujába pattant a labda (2-2).

Primera Division, 3. forduló:

Real Madrid-Atletico Madrid 1-2 (1-1)
Gól: Cristiano Ronaldo (26., 11-es), ill. Tiago (10.), Arda Turan (76.)

FC Barcelona-Athletic Bilbao (2-0 (0-0)
Gól: Neymar (79.., 84.)

Celta de Vigo-Real Sociedad 2-2 (1-0)
Gól: F. Roellana (28.), Joaquin Larrivey (48.), ill. Agirretxe (69.), Jony Castro (90+2., öngól)