Tyler Dietrich elégedett volt a látottakkal

Tyler Dietrich. Fotó: fehervarav19.hu

A sereghajtó Corona Brasov súlyos vereséget szenvedett Debrecenben a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján, míg a Csíkszereda „csak” 4-2-re kapott ki Székesfehérváron.

A Fehérvár AV19 végig kézben tartotta az SC Csíkszereda elleni mérkőzést, és meggyőző játékkal tartotta otthon a három pontot.

Jó színvonal mellett indult a mérkőzés, szlovén játékvezetők irányítása mellett. A várakozásnak megfelően lendületesen kezdtek a hazaiak, a vendégek eleinte nehezen vették fel a tempót. Jöttek is a kiáltások, amelyek egyikét meg is büntetett a Fehérvár AV19: Devon Krogh bombázott a kékről a kapuba (1-0).

Komoly vendéghelyzetekkel indult a második felvonás, a hazaiak még egy fórt is érdemi lövés nélkül hoztak le. A Csíkszereda meg is érezte a lehetőséget, és emberelőnyben Anton Berlev egy pompás léc alá küldött bombával kiegyenlítette az állást (1-1). Nem sokáig örülhettek a vendégek, Becze Tihamér ugyanis gondolt egyet a félpályánál, megindult, egy látványos csellel becsapta a nyakán lógó hátvédet, majd a kapus mozgásával ellentétes irányban feltette a korongot a felsőbe (2-1). Négy perccel később Szaller Márk remekül lőtte ki laposan a hosszút (3-1). A 38. percben Mitchell Holmberg éles szögből leadott ravasz lövéssel vette be Marek Peksa kapuját (4-1).

Az 51. percben Kalvis Ozols szépített (4-2). Némi tömegjelenet, majd ebből kibontakozva Krogh és Tambijevs ökölpárbaja színesítette a záró perceket, az állás azonban nem változott.

Tyler Dietrich: „Azt gondolom, igazán jól játszottunk. Nincs már érdemi tétje számunkra ezeknek a meccseknek, a harmadik helyről már nem kerülhetünk el. Ennek ellenére azt nyomatékosítottuk a játékosok számára, hogy rendkívül fontos a rájátszás-jellegű jégkorongozás. Őszintén hiszek abban, hogy ha megfelelő hozzáállással játszunk és mindenki belead mindent, akkor igen erős csapat vagyunk. Ma komoly erőfeszítéseket tettünk a sikerért, talán a harmadik harmadra ez mérséklődött, de elégedett vagyok a hétvégén látottakkal. Hamarosan újra megmérkőzik a két csapat, a végére ma is paprikás lett a hangulat, Csíkszeredában pedig mindig nehéz játszani, így kemény kihívásra számítok. Biztos vagyok benne, hogy a lelkes és népes közönségük előtt hatalmas energiákat mozgósítanak a sikerért majd, hiszen a rájátszás eléréséhez szükségük van a pontokra. A mi szempontunkból is jó ez, hiszen az a fajta intenzitás és miliő vár ránk, mint a rájátszásban, ez remekül fogja segíteni a felkészülésünket.”

MOL Liga:

Debrecen-Corona Brasov (román) 10-3 (1-1, 7-1, 2-1)
Gól: Alexander Medvegyev (20., 50., mindkettőt emberelőnyben), Vladiszlav Trosin (22.), Kovács Bronson Zoltán (22.), Artyom Vaszjunyin (23.), Martin Saluga (31., emberelőnyben), Erik Piatak (33.), Berta Ákos (34., 43., emberelőnyben), Vladiszlav Trosin (39.), ill. Fodor Csanád (15., 30.), Jevgenyij Pjaszeranko (53., emberelőnyben)

Fehérvár AV19-SC Csíkszereda (román) 4-2 (1-0, 3-1, 0-0)
Gól: Devon Krogh (12., emberelőnyben), Becze Tihamér (29.), Szaller Márk (33.), Mitchell Holmberg (38.), ill. Anton Berlev (27., emberelőnyben), Kalvis Ozols (51.)

1. MAC Budapest                43 30   4   3   6 212-101 101 pont
2. DVTK Jegesmedvék            42 29   6   2   5 194-108 101
3. Fehérvár AV19               43 24   3   3  13 148-119  81
4. Debrecen                    45 18   3   5  19 137-141  65
5. UTE                         43 14   7   5  17 121-122  61
6. Ferencváros                 42 15   2   4  21 136-155  53
7. SC Csíkszereda              42 11   6   5  20 118-149  50
8. Dunaújvárosi Acélbikák      44 11   2   6  25 107-154  43