U17: Búcsúzott a magyar válogatott

Bodrogi János küzd Zinedin Musztedaganiccsl, a háttérben Mirza Musztafics követi az eseményeket.

Bodrogi János küzd Zinedin Musztedaganiccsal, a háttérben Mirza Musztafics követi az eseményeket.

A házigazda magyar U17-es labdarúgó-válogatott nem jutott tovább az Európa-bajnoki selejtezősorozat elitköréből.

Belvon Attila együttese a négycsapatos minitorna szerdai zárófordulójában 2-1-es vereséget szenvedett a bosnyák csapattól, így egy ponttal és egyetlen rúgott góllal – amelyet a felcsúti Pancho Arénában Dragóner Filip szerzett – az utolsó helyen zárt.

A magyar válogatott győzelmi kényszerben lépett pályára utolsó elitkörös meccsén, a csehek és a skótok elleni mérkőzésen megszerzett egy ponttal csak akkor volt esélye a második hely megszerzésére, ha legyőzi Bosznia-Hercegovinát, és a párhuzamosan zajló mérkőzésen a csehek felülmúlják a skótokat.

A mieink a mérkőzés elején némi labdabirtkolási fölényt alakítottak ki, de a bosnyákok jól szűrtek a középpályán, így az első 10 percben nem jutottunk el helyzetekig. Az első lehetőségünk a 14. percben adódott, egy jobb oldali beadást követően Tömösvári Bálint csúsztatott a jobb kapufára. A 18. percben Herjeczki 16 méterről vette célba a kaput, pontos tekerése után a labda éppen befért volna a bal alsó sarokba, de Markovic kapus bravúrral védett. A 30. percben Tömösvári előtt adódott ismét ígéretes lehetőség, közelebb álltunk tehát a gólszerzéshez, a 37. percben mégis a bosnyákok szerezték meg a vezetést: Bajic hozta fel a bal oldalon a labdát, középre csavart, a kapunk előtt érkező Demirovicról lemaradtak a védők, így az ellenfél támadója senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba (1-0).

A második félidő első tíz percében nem találtunk fogást a bosnyákokon, ezért Belvon Attila az 50. percben kettőt cserélt, Vogyicska Bálint és Bíró Bence érkezett a pályára. Bíró öt perccel később 16 méterről, nagy helyzetben lőhetett kapura, de nem találta el jól a labdát. Az 57. percben kihasználtuk utolsó cserelehetőségünket, Tajti Mátyás helyére Kovács Dávid állt be, ezzel átváltottunk egy támadóbb felállásra. A 64. percben a kockázatvállalás meghozta eredményét, Dragóner Filip kapott labdát a 16-oson belül, egy csellel lövőhelyzetbe hozta magát, majd 12 méterről a hálóba lőtt (1-1). A 70. percben hibázott a védelmünk, nagy helyzetet hagytak ki a bosnyákok, egy perccel később viszont mi bosszankodhattunk egy kimaradt lehetőség miatt, Kovács Dávid 18 méterről lőtt a felső kapufára.

Az utolsó 10 perc nagy rohanást hozott, mindkét csapat a gólszerzést tartotta szem előtt, itt is, ott is sok lehetőség adódott a támadók előtt. A hosszabbítás első percében a bosnyákok egy bal oldali szöglet után Mustedanagic fejesével visszavették az előnyt, és 2-1-re megnyerték a találkozót. A magyar válogatott egy ponttal a negyedik lett a csoportban, a skótokat 1-0-ra legyőző csehek hét ponttal végeztek az élen, Skócia négy ponttal lett a második.

A bulgáriai kontinensviadalra az első két helyezett, a cseh és a skót csapat jutott ki.