U17-es kézilabda Eb: elődöntős a leányválogatott!

hornyak_bernadettVégig kiélezett, rendkívül izgalmas mérkőzésen 32-29-re nyert Horvátország ellen a magyar leányválogatott a szkopjei U17-es Európa-bajnokságon, így megvalósította a célját, és elődöntőbe jutott. A fináléba kerülésért pénteken 18 órától Oroszország vár a társulatra.

A délelőtti átmozgató edzésen elsősorban a kapusokat dolgoztatta meg a stáb, mert kíváncsiak voltak, hogy ki hárítja a legjobban a lefele irányuló lövéseket, hiszen a rivális több kézilabdázója is szívesen operál ezzel a megoldással. A franciák ellen remekül teljesítő Abuczki Fruzsina lett a befutó, aki stílszerűen védéssel kezdte a mérkőzést.

A következő percek azonban egyik oldalon sem a hálóőrökről szóltak, hiszen felváltva potyogtak a gólok. Hornyák Bernadett és Háfra Noémi egyaránt jól lőtte át a falat, Lakatos Rita remek testcsellel rebbentette szét azt, míg a jobbszélen Klujber Katrin a túloldali poszttárstól, Fodor Csengétől kapott pazar labdával élt tiszta helyzetben (6-4). Az Abuczki helyére érkező Hlogyik Petra hetest hárított, s három góllal megléptek a magyarok, így a játékkal maximálisan együtt élő horvát tréner, Ivan Jerkovic már a 14. percben időkérésre kényszerült. Az ellenfél felzárkózását látva hasonlót tett Hajdu is, a 20. minutumban. A nagy tétnek megfelelően magas hőfokú meccset vívtak a felek, sokszor büntetőbe torkolltak a támadások. A rivális előbb a csekéllyel a félidei szünet előtt egyenlített, majd az utolsó percben – a meccsen először – átvette a vezetést (16-17).

A pihenő alatt Hajdu remek utasításokat adhatott a lányoknak, ugyanis remekül kezdték a második játékrészt, három, gyors egymásutánban lőtt góllal fordítottak. A játék képe összességében nem változott, a magyar együttes nem tudott jelentősen ellépni a szintén az elődöntőért küzdő horváttól. Csakhogy a harmadik magyar kapus, Suba Sára védésekkel adott erőt a csapatnak, az ellenfél pedig folyamatosan futott az eredmény után. A rendkívül izgalmas összecsapáson 32-29-re győzött a magyar válogatott, amelyre a pénteki elődöntőben, 18 órától Oroszország vár.

Hajdu János szövetségi edző: – Azt kértem a lányoktól, hogy a horvátok küzdőképességben, lelkesedésben ne legyenek jobbak. Összességében sikerült megvalósítani ezt. Volt, amikor remekül, olykor viszont elemi hibákat elkövetve játszott a csapat, de hát érthető ez, nagyon fiatalok még a játékosok, az U17-es korosztályról beszélünk. Hatalmas tettet hajtottak végre azzal, hogy bejutottak az elődöntőbe, minden elismerésem az övék.

Leány U17-es Európa-bajnokság, Macedónia, Szkopje.

2. középdöntőcsoport

Magyarország-Horvátország 32-29 (16-17)
Gól: Háfra 9, Hornyák 9, Klujber 5, Lakatos 4, Pásztor 3, Fodor 2, ill. Japundza 14, Kapetanovic 3, Dobric 2, Kalcic 2, Mikolic 2, Mrden 2, Pletikosic 2, Horvat 1, Karlovcan 1.