Új edzővel győzött a Veszprém, Nagy László kézsérülést szenvedett

Andreas Nilsson (b) és Kentin Mahé. MTI Fotó: Kovács Anikó

Az edzőváltáson átesett MVM Veszprém 28-24-re legyőzte a vendég német Flensburg-Handewitt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában. A hazaiak szerb átlövője, Momir Ilic 9-szer volt eredményes, ugyanakkor Nagy László kézsérülés miatt a második félidő elején kiszállt a játékból.

Az előző kiírásban döntős veszprémiek a nyitányon az utolsó percben két gólt kaptak a lengyel Wisla Plocktól, így 27-27-es döntetlen született. Carlos Ortega vezetőedzőnek távoznia kellett, és helyére eddigi segítője, a szintén spanyol Xavier Sabaté került.

Az új edző a 2014-es győztes Flensburg ellen debütált, amely együttes az első fordulóban 39-32-re legyőzte a szintén az élmezőnybe tartozó, a világ legjobbjának tartott Nikola Karabaticot nyáron megszerző francia PSG-t.

Gyors gólváltásokkal indult a mérkőzés, a védők és a kapusok eleinte nemigen jeleskedtek. Előbb nyugodott meg a hazai csapat, és 4-5 után sorozatban négyszer talált be. Mikler Roland is egyre gyakrabban találkozott a labdával, a 14. percben, 10-6-nál időt kértek a vendégek. A gólkirályi címvédő Momir Ilic továbbra is sziporkázott, miután Nagy László gyakran tudta helyzetbe hozni a szerb átlövőt. Rövid időt leszámítva a folytatásban is a Veszprém akarata érvényesült, az őrült rohanásban 14-9-re ellépett. Cserékkel próbált frissíteni a Flensburg, és ez bevált: a szünetre egyetlen gólra olvadt a hazai előny.

A második félidőt remekül kezdte a házigazda, hamarjában visszaállt a korábbi különbség (18-14). Gondot jelentett, hogy Nagy kézsérülés miatt végleg kiszállt. A Handewitt egyre keményebben védekezett, ám a „birkózást” is jól bírta a magyar bajnok. Különösen a 110 kilós beállós, Andreas Nilsson volt elemében ebben a szakaszban.

Az utolsó negyedóra 22-19-ről indult, de két gyors góllal megint szoros lett az állás. Mirko Alilovic fontos pillanatban spárgázott ki egy büntetőt, és ez a folytatásra erőt adott. A hajrát jobban bírta a Veszprém – a záró nyolc percben egyetlen egy gólt kapott -, és otthon tartotta a roppant fontos két pontot.

A mérkőzés után derült ki, hogy Nagy László a bal kézfején csonttörést szenvedett. A magyar válogatott jobbátlövőt hétfőn műtik Veszprémben, és előreláthatólag 4-6 hetes kihagyás vár rá.

Javier Sabate: „Szerintem a Flensburg van most a legjobb formában. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, sokat futottunk. Nagyon fontos megemlíteni, hogy csak egy beállóst tudtak játszatni, ami megkönnyítette mind a védekezésünket, mind a támadásainkat. Alilovic jól tudott beállni a második félidőben, fontos pillanatokban védett. Semmi különlegeset nem tettem, csak a játékosok és a korábbi edző munkáját dicséri a győzelem, nem engem. Sulic nem sérült, úgy gondolom, hogy a legmegfelelőbb emberek játszottak a mai mérkőzésen.”

Aron Palmarsson: „Eddig csak ellenem szurkoltak ennyire, ezért kifejezetten jó érzés volt végre úgy pályán lenni, hogy nekem is szól a taps. 20 perc után kicsit kiengedtünk, de rájöttünk, hogy ezt nem engedhetjük meg magunknak. Nehéz mérkőzés volt, de nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Nehéz hét volt, de minden bizalmunkat Sabatéba helyeztük és az egész csapat mögé állt.”

A csoport, 2. forduló:

MVM Veszprém – Flensburg-Handewitt (német) 28-24 (15-14)
Gól: Ilics 9, Nagy L. 4, Palmarsson 4, Ugalde Garcia 3, Zeitz 3, Lékai 2, Nilsson 2, Iváncsik 1, ill. Eggert 4, Mahe 4, Glandorf 3, Schmidt 3, Toft Hansen 3, Gottfridsson 2, Jakobsson 2, Djodjic 1, Svan 1, Wanne 1.

RK Celje (szlovén)-HC Zagreb (horvát) 20-21 (10-9)
Gól: Janc 3, Miakar 3, Razgor 3, Zvizej 3, Blagotinsek 2, Zarabec 2, Babarskas 1, Dobelsek 1, Ivic 1, Potocnik 1, ill. KOvacevic 4, Sabljic 3, Sprem 3, Stepancic 3, Kontrec 2, Pavlovic 2, Sebetic 2, Mihic 1, Obranovic 1.