Új női bajnokot avatnak a US Openen

September 7, 2017 - Sloane Stephens and Venus Williams meet at net after their Women's Singles Semifinal match at the 2017 US Open.

Előttem az utódom: Venus Williams gratulál Sloane Stephensnek. Fotó: USTA/Darren Carroll

Az már egy nappal korábban eldőlt, hogy idén amerikai női győztest avatnak a US Openen, majd Venus Williams kiesésével kiderült, hogy új név kerül fel az Amerikai Nyílt Teniszbajnokság trófeájára.

A két afro-amerikai teniszezőnő mérkőzése nagy csatában dőlt el az Arthur Ashe-stadionban, ahol Venus Williams korábban lejátszott nyolc elődöntőjéből négyet megnyert, igaz utoljára 2002-ben jutott be a US Open fináléjába. Az elődöntőben utoljára Kim Clijsterstől kapott ki 2010-ben.

Sloane Stephens villámrajtot vett Venus ellen, a 24 éves játékos mindösze 24 perc alatt nyerte meg 6:1 arányban az első játszmát. Erre gyors választ adott Venus Williams, aki kereken félóra alatt 6:0 arányban nyerte meg a második szettet.

A döntő játszma végül 19 perccel tovább tartott, mint az első két szett együttvéve. Két-két brék után Sloane harmadszor is elvette Venus adogatójátékát, így karrierje során először játszhat Grand Slam-torna fináléjában. Stephens a 2013-as Ausztrál Open elődöntőjében Victoria Azarenkától kapott ki.

A 22 éves Madison Keys mindössze 56 perc alatt győzött a szintén amerikai CoCo Vandeweghe ellen. Keys korábban szintén az Ausztrál Openen állt Grand Slam-finálé küszöbén, ám két évvel ezelőtt Melbourne-ben – Venus Willims legyőzése után – a legjobb négy között 7:6(5), 6:2 arányban kapott ki Serena Williamstől.

Stephens és Keys korábban egyetlen alkalommal játszott egymás ellen, két évvel ezelőtt Miamiban Sloane nyert 6:4, 6:2 arányban.

Az Open Era bevezetése óta Madison Keys vagy Sloane Stephens lesz a nyolcadik amerikai győztes a US Open női mezőnyében.

Tizedik alkalommal rendeznek színtiszta amerikai finálét. 1971-ben Billy Jean King 6:4, 7:6 arányban nyert Rosemary Casals ellen. 1978-ban Christ Evert nyert Pam Shriver ellen, míg egy évvel később Tracy Austin győzte le Evertet.

Tracy Austin második US Open győzelmét is amerikai teniszező ellen aratta, 1981-ben a fináléban 1:6, 7:6(4), 7:4(1) arányban győzött Martina Navratilova ellen. Az 1983-as és az 1984-es döntőben Navratilova nyert Evert ellen.

2000-ben Venus Williams nyert Lindsay Davenport ellen, a következő két évben először Venus, majd Serena nyerte meg a Williams-testvérháborút.