Újabb Federer-Nadal finálé lehet

Federer_MiamiRoger Federer-Nick Kyrgios elődöntőt rendeznek Miamiban. A svájci és az ausztrál is nehéz csata után jutott a legjobb négy közé. A női döntőben Johanna Konta és Caroline Wozniacki csap össze.

Roger Federer és a cseh Tomas Berdych utolsó összecsapásán a svájci varázslatos tenisszel mattolta negyeddöntős ellenfelét és az első szett alapján komoly esély mutatkozott arra, hogy ez megismétlődjön. Federer agresszívan támadta Berdychet, amire a cseh teniszezőnek nem igazán volt válasza. A friss Indian Wells-i bajnok rögtön breakkel kezdett, majd kiváló játékkal 4-2-nél eldöntötte az első szettet.

A második játszmában Berdych elkezdte egyre jobban fogadni Federer első szerváit, ráadásul az első játszmában produkált 58 helyett 88 %-ban nyerte első szervái mögött a pontokat. Berdych 4-3-nál elnyerte Federer adogatását, majd saját szerváját hozva 6/3-al kiegyenlített. A harmadik játszmában úgy tűnt egy remek mérkőzést végül Federer nyer meg, azonban 5-2-ről nem tudta befejezni a találkozót, a cseh mérkőzéslabdát is hárított. Ezek után Berdych visszajött, voltak mérkőzéslabdái a Tiebreakban, azonban 6-4 után zsinórban 4 pontott veszített el.

Nick Kyrgios Indian Wellsben két játszmában legyőzte Alexander Zverevet, így a németnek most esélye nyílt a visszavágásra. Ennek ellenére az első szettet az ausztrál nyerte meg. Eleinte stabil adogatójátékok követték egymást, azonban Kyrgios 4-4-nél breakelt, majd saját szervájából megnyerte az első szettet. A második játszmában a két játékos továbbra is kikezdhetetlen adogatásokkal rendelkezett, ennek eredményeképp a Tiebreak választ adott arra, hogy Kyrgios befejezi-e két szettben a találkozót. Erre minden lehetőség megvolt, hiszen 6-4 volt Kyrgiosnak, a rövidítést mégis Zverev nyerte 11-9-re. A lélektani előny a fiatalabbik Zverev testvérnél volt, ez mégsem jelentett semmit. Kyrgios 3-2-nél elvette Zverev adogatását, majd 5-3-nél összességét véve már megcsinálta az 5. mérkőzéslabdáját. Kyrgios 2 óra 36 perc játékot követően győzte le Zverevet.

Visszatérve Indian Wells, a kaliforniai torna negyeddöntőjében az ausztrál sérülés miatt már nem tudott kiállni Federer ellen, aki így játék nélkül jutott az elődöntőbe. Kettejük egyetlen összecsapása egy 2015-ös madridi mérkőzés, ahol salakon Kyrgios nyert 6:7(2), 7:6(5), 7:6(12) arányban.

Nadal_Miami

A nőknél Johanna Konta (brit, 10.) a román Simona Halep után Venus Williamst (amerikai, 11.) is legyőzte, így bejutott a torna fináléjába. Az alsó ágon Caroline Wozniacki (dán, 12.) két cseh lányt búcsúztatott, Lucie Safarove lagyőzése után szetthátrányból fordított Karolina Pliskova (cseh, 2.) ellen.

A magyar származású brit lány és a dán teniszezőnő idén az Ausztrál Openen futott össze, Melbourne-ben Konta 6:3, 6:1 arányban nyert a legjobb 32 között.