Újabb francia győzelem a női kézilabda Eb-n

Laura Flippes. Fotó: Stephane Pillaud

Laura Flippes négy gólt szerzett a németek ellen. Fotó: Stephane Pillaud

A francia válogatott második mérkőzését is megnyerte a svédországi női kézilabda Európa-bajnokságon, miután kedden 22-20-ra legyőzte a német csapatot.

A svéd válogatottban Isabelle Gulldén (CSM Bucuresti) 10 gólt lőtt a szlovének ellen. A spanyol-szerb találkozón Nerea Pena (FTC) egyszer, míg Katarina Krpez-Slezak (Érdi VSE) hatszor volt eredményes. Az utolsó körben a svédek a szerbekkel játszanak, a spanyolok Szlovénia ötgólos legyőzésével még továbbjuthatnak.

A B csoportban a franciák két góllal nyertek a németek ellen, akik 5-1-re, majd 8-4-re is vezettek, ám a szünetre kiegyenlítettek a gall lányok.

A 11-11-es első félidő után a franciák egy 4-0-ás sorozattal kezdték a második játékrészt. A németek az 54. percben visszakapaszkodtak mínusz kettőre, ám Laura Flippes (Metz Handball) és Alexandra Lacrabére (Vardar Szkopje) egy-egy találatával ismét négy góllal vezettek a franciák. A hollandok elgázolták a lengyeleket, a Győri Audi ETO-ban játszó Nycke Groot és Yvette Broch is 3-3 gólt szerzett, míg a Ferencváros játékosa Danick Snelder kétszer volt eredményes.

A mínusz 18-as gólaránnyal rendelkező lengyelek kiestek, hiszen ezt a hátrányt lehetetlen ledolgozni a németek elleni mérkőzésen.

Női kézilabda Európa-bajnokság, 2. forduló:

A csoport (Stockholm):

Szlovénia – Svédország 25-23 (13-13)
Gól: Tamara Mavsar 6, Ana Gros 5, Neli Irman 4, Barbara Lazovic 3, L. Krhlikar 2, M. Uzmah 2, T. Ferfolja 1, J. Rebolj 1, T. Stanko 1, ill.  Isabelle Gulldén 10, Louise Sand 4, Jamina Roberts 3, N. Hagman 2, J. Westberg 2, J. Alm 1, Ida Oden 1.

Spanyolország – Szerbia 23-25 (8-11)
Gól: Martin Berenguer 6, Aguilar Diaz 3, Cabral Barbosa 3, Extremado 3, Lopez Herrero 2, Marta Mangué 2, Sans Serra 2, Alberto Francisca 1, Nerea Pena 1, ill. Katarina Krpez-Slezak 6, Jovana Stoiljkovic 5, S. Radoszavljevics 4, M. Dmitrovic 3, Lavko 3, Pop-Lazic 3, Liscevic 1.

Az állás: 1. Szerbia 4 pont, 2. Svédország 2 (48-44), 3. Szlovénia 2 (59-59), 4. Spanyolország 0

B csoport (Kristianstad):

Németország – Franciaország 20-22 (11-11)
Gól: Svenja Huber 6, Saskia Lang 4, Kim Naidziniavicius 4, Julia Behnke 2, E. Bölk 1, A. Hubinger 1, J. Karolius 1, K. Wohlbold 1, ill. Estelle Nze Minko 5, Laura Flippes 4, Manon Houette 3, A. Lacrabere 3, Siraba Dembele 2, Laurisa Landre 2, G. Niombia 2, B. Edwige 1.

Lengyelország – Hollandia 21-30 (11-14)
Gól: Alina Wojtas 5, Kinga Grzybb 4, E. Andrzejewska 3, K. Achruk 2, J. Drabik 2, K. Janiszewska 2, W. Gawlik 1, A. Kowalska 1, J. Kozlowska 1, ill. Lois Abbingh 5, Michelle Goos 5, Debbie Bont 4, Yvette Broch 3, Nycke Groot 3, Estavan Polman 3, Danick Snelder 2, Maura Visser 2, K. Dulfer 1, L. Van der Heijden 1, S. Van Olphen 1.

Az állás: 1. Franciaország 4 pont, 2. Hollandia 2 (57-51), 3. Németország 2 (50-49), 4. Lengyelország 0