Újabb FTC-győzelem, közel a középdöntő

Szucsánszki Zitát Meike Schmelzer (k) és Iveta Luzumova (j), próbálja megállítani. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Az FTC-Rail Cargo Hungaria 32-28-ra legyőzte a vendég német Thüringer HC-t a budapesti Syma Csarnokban a női kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, így nagy lépést tett előre a középdöntőbe vezető úton.

Az FTC múlt vasárnap 30-27-re nyert a Thüringer HC otthonában, és az ott bokaszalag-sérülést szenvedett Szucsánszki Zita, miután kihagyta a Győr elleni szerdai győztes bajnokit, most már vállalta a játékot.

Eleinte egyik csapat sem tudta leszakítani a másikat, majd amikor Szikora Melinda többször védett, az indítások nyomán pillanatok alatt 6-3 lett az állás. A különbség állandósult, és a hátrányban levő vendégek a 12. percben, 7-4-nél időt kértek. A durvuló védekezés miatt a bírók mindkét oldalon kiállításokat osztottak ki, ettől megtört a hazaiak lendülete. Az időkérés után megnyugodott a Ferencváros, és magabiztos előnyt szerzett a szünetre.

A pihenő után felváltva estek a találatok, majd 22-17 után sorozatban háromszor is eredményes volt a házigazda. Negyedórával a vége előtt, 26-18-nál újabb német időkérés következett, ami csak arra volt jó, hogy ne legyen súlyos a vereség. Ráadásul a hajrában már inkább a cserék jutottak szerephez a hazaiaknál, így végül négygólos FTC-siker született.

Elek Gábor: Magabiztos győzelmet arattunk. Hatvan percen keresztül nem lehet tökéletesen játszani, főleg mikor ilyen erős hét áll mögöttünk, de voltak olyan periódusok, amelyek kifejezetten tetszettek. A mai, a heti és a féléves teljesítménnyel is elégedett vagyok. nagyon szokatlan volt az elején a SYMA Csarnok, de ez a fantasztikus közönség belakta nekünk. Nagyon köszönöm nekik, nagyon bízom benne, hogy két hét múlva ugyanígy, ugyanilyen létszámban találkozhatunk, mert nekünk nagyon fontos az ő szerepük. Sokat segítenek nekünk, amikor hajtanak minket, szurkolnak nekünk, így nekik ajánlom ezt a mai mérkőzést. Valamint azt is kérem, hogy ha úgy alakulnak a mérkőzések, hogy a Podravka már kiesik, akkor nem fogunk nagy energiákat mozgósítani arra a meccsre, mert fogyóban vagyunk.

Szekerczés Luca: Alaposan felkészültünk a meccsre, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű. Nagyon jól játszottunk, amit elterveztünk, az remekül sikerült. Tudtuk, mik az ellenfél gyengéi, és nagyon jól használtuk ki az erősségeinket. Sokat számított, hogy amikor lehozták a kapusukat, akkor gyors gólokat tudtunk szerezni. Ilyen szurkolók előtt nem is lehet rosszul játszani.

Amennyiben a horvát Podravka Koprivnica vasárnap nem győz Orléans-ban a francia Fleury Loiret ellen, az FTC az utolsó két forduló eredményétől függetlenül bejut a 12-es középdöntőbe.

A magyar együttes jövő vasárnap Kaproncán, a sereghajtó Podravka otthonában lép pályára.

Női kézilabda BL, 4. forduló

B csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Thüringer HC (német) 32-28 (19-12)
Gól: Pena 5, Szekerczés 4, Szöllősi-Zácsik 4, Szucsánszki 4, Hornyák 3, Schatzl 3, Szamoránsky 3, Kovacsicz 2, Lukács 2, Cifra 1, Mészáros 1, ill. Luzumova 6, Engel 5, Schmelzer 4, Buceschi 3, Huber 3, Pintea 3, Wohlbold 3, Frey 1.

Forrás: Fradi.hu/MTI