Asztalitenisz Eb: újabb győzelem, a 9. helyért játszhatnak Pótáék

pota georginaMásodik alsó ági mérkőzését is megnyerte a magyar női csapat, így a kilencedik helyért játszhat majd a Jekatyerinburgban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A torna honlapja szerint a Szerbia elleni hétfői találkozó nem tartott sokáig, miután Póta Georgina, Madarász Dóra és Pergel Szandra is megnyerte első meccsét, így 3-0-ás sikerrel lépett tovább az együttes.

A keddi helyosztón a magyarok a franciákkal vagy a hollandokkal csatáznak magyar idő szerint 7.00 órától.

A hétfői versenynapon a magyar férfi válogatott is asztalhoz áll. A vasárnap szintén győztes, s ezzel helyét a legmagasabb osztályban bebiztosító csapat 16.00 órától a cseh együttessel játszik.

Mindkét magyar válogatott a 16 csapatos legmagasabb osztályban szerepel. A körmérkőzések után a csoportok első két-két helyezettje jutott a negyeddöntőbe, a harmadikok és negyedikek pedig a 9-16. helyért játszanak tovább.

Nők, 9-12. helyért:

Magyarország-Szerbia 3-0

Póta Georgina-Andrea Todorovic 3-0 (8, 5, 7)
Madarász Dóra-Gabriela Feher 3-2 (-7, 4, 9, -9, 5)
Pergel Szandra-Ana Marija Erdelji 3-1 (5, -9, 3, 7)