Újabb hat tornász a Halhatatlanok Klubjában

Shares

torna_Magyar Z, Lemhényiné Tass O, Köteles Erzsébet, 440Ők is halhatatlanok: Lemhényiné Tass Olga, dr. Magyar Zoltán, Köteles Erzsébet

A Magyar Torna Szövetség újabb hat tagot választott be a Halhatatlanok Klubjába:  Kovács Pétert, Pap Zoltánt, Egervári Mártát és Horváthné Elek Annát, valamint posztumusz Békési Sándort és Pataki Ferencet.

Az ünnepélyes eseményen Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke azt mondta: “Különleges alkalom számomra ez a mai díjátadó, mert a most ünnepeltek legtöbbjének akkor volt a legsikeresebb időszaka, amikor az enyém is.”

Az 1980-ban olimpiai bronzérmes, az 1979-es Európa-bajnokságon nyújtón második, kilencszeres országos bajnok Kovács Péter versenyző kategóriában került be a halhatatlanok közé, ahogyan az 1976-os olimpián felemás korláton bronzérmes és az 1974-es világbajnokságon csapatban szintén harmadik Egervári Márta is.

Kovács Pétertől megtudtuk, nem is számított rá, hogy ilyen világhírre tesz szert a Kovács-szaltóval. Egervári Márta elmondta, Svédországban él, és a torna ma már nem játszik szerepet életében, jóllehet most idehaza találkozik a tornateremben egykori versenyzőtársaival, tanítványaival.

Az edzők kategóriájában a számos válogatott tornászt felkészítő Horváthné Elek Anna, valamint Kovács Péter trénere, Pap Zoltán kapott oklevelet. Horváthné Elek Anna könnyek között mesélte, milyen nagy dolog számára ez a kitüntetés, és azt is elárulta, a hit adott neki mindig erőt a továbblépéshez. Pap Zoltántól, a magyar válogatott egykori edzőjétől megtudtuk, tanítványával ellentétben biztos volt abban, hogy a Kovács-szaltó ilyen nagy hírnévre tesz szert.

Az eseményen Lukács József, a Halhatatlanok Klubjának kuratóriumi elnöke a beválasztottaknak, illetve a már elhunyt díjazottak hozzátartozóinak egy-egy kitűzőt adott át, ezzel az összes hazai tornasport rendezvény díjmentesen látogatható.

Békési Sándor életmű kategóriában került be a halhatatlanok közé, díját lánya, Békési Ilona olimpiai bronzérmes tornász vette át. Pataki Ferenc posztumusz versenyző kategóriában kapta meg a díjat, ő 1948-ban műszabadgyakorlatban volt olimpiai bajnok, illetve ötször nyerte meg az  egyéni összetett országos bajnoki címet. Az oklevelét két lánya vette át Magyar Zoltántól és Lukács Józseftől.

(Forrás: MTSZ, fotó: JochaPress.hu))