Újabb kiütéses győzelem Ausztria ellen

Tomori Zsuzsanna és Katrin Engell. MTI Fotó: Kovács Anikó

A magyar női kézilabda-válogatott – akár csak egy hete – kiütéses győzelmet aratott az osztrák csapat ellen, így könnyedén jutott ki a decemberi, dániai olimpiai kvalifikációs világbajnokságra. Németh András szövetségi kapitány együttese június 5-én 33-20-ra nyert Stockerauban, most pedig Győrben 41-24-re diadalmaskodott.

A mérkőzés előtt köszöntötték a visszavonuló Ferling Bernadettet és Vérten Orsolyát.

A várakozásoknak megfelelően nem volt azonos szinten a két csapat. A 9. percben már 7-1 volt az állás. A vendégek támadtak, a magyarok pedig labdát szereztek – vagy a kapuban Bíró védett – és lőtték sorra az indításgólokat.

Az osztrákok ismét kipróbálták a vészkapus játékot, és most is kaptak egész- vagy félpályás gólokat belőle. A 20. percben 14-7-nél jöttek a cserék, és megmaradt a különbség a szünetig.

A folytatásban is nehéz volt felpörögni a biztos vezetés tudatában, így felváltva estek a gólok. Legfeljebb Németh András bosszankodott, hogy nem sikerült komolyabb előnyt összegyűjteni, majd 21-16-nál időt kért a kapitány. Felgyorsult a hazai együttes, hamar visszaállította a korábbi különbséget, erre pedig az osztrákok próbálták rendezni soraikat. Nem sikerült nekik, a 46. percben Such üres kapuba lőtt egészpályás góljával 28-18 lett az állás. A hajrában végképp megtörtek a vendégek, és 41 gólt kaptak, az utolsót megint Suchtól egészpályáról.

Magyarország–Ausztria 41-24 (17-10)Női vb-selejtező, visszavágó

Posted by FTC Kézilabda (női, férfi) on 2015. június 13.

Németh András így összegzett: „Látszik, hogy kezd összeérni a csapat. Több poszt egyre jobban dolgozik együtt, javul az összjáték. A mostani mérkőzés eleje és vége tetszett, elégedett voltam, a középső szakasszal azonban nem.”

A vb-szereplés alapfeltétele annak, hogy a csapat kijuthasson a jövő évi riói olimpiára. Négy évvel ezelőtt a magyarok a selejtezőben kikaptak a németektől, ezért nem vehettek részt a rá következő vb-n és lemaradtak a londoni ötkarikás játékokról.

A vb győztese kijut a riói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig jogot szereznek a 2016 tavaszán aktuális olimpiai selejtezős szereplésre.