Újpest-Videoton összecsapás lesz a Magyar Kupában

Ujpest_GyirmotA fehérváriak a Pécset, az újpestiek a Gyirmótot győzték le magabiztosan a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján. A két továbbjutó egy hét múlva egymás ellen meccsel majd a kupadöntőbe jutásért.

Sisa Tibor, a gyirmótiak vezetőedzője az Újpest elleni első mérkőzésen a keret tapasztalatlanabb tagjait is bevetve küldte csatába csapatát, amely kisebb bravúrt végrehajtva 0-0-ra végzett élvonalbeli ellenfelével. Az újpesti visszavágón is helyet kapott a gyirmóti kezdőben néhány fiatal játékos, de a lila-fehérek ezúttal kihasználták rutinbeli és tudásbeli fölényüket: a 8. percben Balogh Balázs 20 méterről lőtt a kapuba (1-0), a 18. percben Forró Gyula beadását követően Asmir Suljic fejelt a hálóba (2-0), a 20. percben pedig egy szöglet után Litauszki Róbert továbbított a kapuba (3-0). A Gyirmót próbálkozott becsülettel a folytatásban, de az Újpest könnyedén őrizte előnyét, sőt, a 82. percben Ojo révén növelte is azt (4-0), és magabiztos diadalával bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

A Videoton FC egygólos előnyben kezdte meg a pécsiek elleni idegenbeli összecsapást. A fehérváriak már a 12. percben vezetéshez jutottak, egy kezezés miatt megítélt 11-esből Feczesin Róbert volt eredményes (0-1). Támadásban maradt a Vidi, és a 60. percben Simon Ádám passzát követően Ivanovski volt eredményes (0-2). Még kilátástalanabbá tette a pécsiek helyzetét, hogy a 64. percben Pajacot, majd a 68. percben Márkvár Dávidot is kiállította a játékvezető. A Vidi a 85. percben állította be a 0-3-as végeredményt, Feczesin passzából Trebotic talált a kapuba.

A korábbi sorsolásnak megfelelően Magyar Kupa elődöntőjében április 7-én Szolnok-Ferencváros, egy nappal később Videoton FC – Újpest FC mérkőzéseket rendeznek, a visszavágókra április végén kerül sor.