Újra nyertek a Miskolci Jegesmedvék, egyenlített a Nové Zámky

Tóth A. Fotó: Boon.hu

Tóth Adrián. Fotó: Boon.hu

Az alapszakaszgyőztes Miskolc ismét nyert a vendég Brassó ellen, így már 2-0-ra vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban a jégkorong MOL Liga elődöntőjében, míg a másik ágon a címvédő Nové Zámky Dunaújvárosban diadalmaskodott, és 1-1-re módosította az állást.

A kapusoknak ötven másodperc alatt négyszer kellett játékba avatkozniuk, majd a 2. perc elején Tóth A. szólózott és 5 méterről biztos kézzel helyezett a bal alsó sarokba (1-0). Az első kiállítást Hietamaki kapta, és a százhúsz másodpercből mindössze három telt el, amikor Boyle a kékvonal közeléből, középről hatalmas bombát zúdított a bal sarokba (2-0). Már-már felbillent a pálya: a nagy kedvvel játszó sárga-feketék úgy tüzeltek, mintha lőgyakorlaton lettek volna. A 13. percben Becze bottal akasztásért bűnhődött, a fórt pedig Virág közelről értékesítette (2-1).

A 22. percben Hajós közelről nyugtatta meg a publikumot (3-1), majd elesett a vezetőbíró (rögtön kinevették), aztán Boyle újabb „bejegyzése” eldöntötte a találkozó sorsát (4-1).

A záró húsz perc derekáig nem változott semmi, majd a 48. percben Mihály Á. megkeverte a kártyákat és egészen a hálóig jutott (4-2).

Majoross Gergely: – Elégedett vagyok a teljesítményünkkel. Keményen dolgoztunk a sikerért, és ami nem ment kedden, abban is előre léptünk szerdán.

Jerry Björn Andersson: – Nagyon jók voltak a Miskolci Jegesmedvék. Mi védekezésben fegyelmezetlenek voltunk, ráadásul elveszítettük a párharcokat és ez vereséget eredményezett.

MOL Liga, elődöntő, 2. mérkőzések:

Miskolci Jegesmedvék-Corona Brasov (román) 4-2 (2-1, 2-0, 0-1)
Gól: Tóth Adrián (2.), Matthew Boyle (7., 27. – mindkettő emberelőnyben), Hajós Roland (22.), illetve Virág Csanád (15.), Mihály Árpád (48.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Miskolc javára.
A következő mérkőzést szombaton rendezik Brassóban.

Dab.Docler-Nové Zámky (szlovák) 2-3 (0-0, 1-3, 1-0)
Gól: Galanisz Nikandrosz (30., 50., emberelőnyben), illetve Martin Frolik (32.), Uram (36., 39., emberelőnyben)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1. A következő mérkőzést szombaton rendezik Érsekújváron.