US Open: elmarad a Nadal-Federer elődöntő

Garbine Muguruza lesz az új világelső

Az Amerikai Nyílt Teniszbajnokságon Juan Martin Del Potro négy játszmában győzte le Roger Federert, így elmarad az álom-elődöntő.

A 2009-es US Open fináléjában az argentin teniszező két alkalommal is egy-egy tie-breakben egyenlített, majd a döntő játszmában győzött Roger Federer ellen.

A mostani negyeddöntőben a sérülések után visszatérő Juan Martin Del Potro került előnybe, majd a sorsdöntő harmadik szettben egy izgalmas rövidítés végén az argentin játékos nyert 10-8-ra, végül Del Potro behúzta a negyedik játszmát is.

Rafael Nadalnak sokkal könnyebb dolga volt az orosz Andrej Rubljev ellen, aki sima három játszmában győzött le.

Juan Martin Del Potro és Rafael Nadal 14. alkalommal lép pályára egymás ellen, az eddigi mérleg: 8-5 a spanyol teniszező javára. A már említett 2009-es US Open elődöntőjében Del Potro 6:2, 6:2, 6:2 arányban nyert. Nadal két évvel később az Indian Wells-i elődöntőben vágott vissza.

Legutóbb az riói olimpiai elődöntőben Del Potro szetthátrányból fordított Nadal ellen.

Az alsó ágon Pablo Carreno Busta (spanyol, 12.) és Kevin Anderson (dél-afrikai, 28.) csap össze, korábban a spanyol játékos még nem tudta legyőzni dél-afrikai ellenfelét.

A nőknél négy amerikai teniszező jutott be az elődöntőbe, a három kiemelt teniszező mellé a feltörekvő Sloan Stephens csatlakozott. Karolina Pliskova szerdai vereségével egyben az is eldőlt, hogy hétfőtől a spanyol Garbine Muguruza vezeti majd a női világranlistát.

A US Open női versenyében 1981-ben jutott be négy amerikai teniszező a legjobb négy közé. Az elődöntőben Christ Evert Martina Navratilovát, míg Tracy Austin Brabara Pottert győzte le. Végül a fináléban is Austin győzött, aki 1979 után másodszor nyerte meg a US Opent.

Négy évvel később Wimbledonben már a legjobb nyolc közé hét amerikai teniszezőnő jutott be, a kakukktojás a cseh Helena Sukova volt. Az elődöntőben Christ Evert Kathy Rinaldi, míg Martina Navratilova Zina Garrison ellen nyert.

Férfiak, negyeddöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 1.) — Andrej Rubljev (orosz) 6:1, 6:2, 6:2
Juan Martin Del Potro (argentin, 24.) — Roger Federer (svájci, 3.) 7:5, 3:6, 7:6(8), 6:4
Kevin Anderson (dél-afrikai, 28.) — Sam Querrey (amerikai, 17.) 7:6(5), 6:7(9), 6:3, 7:6(7)
Pablo Carreno Busta (spanyol, 12.) — Diego Schwartzman (argentin, 29.) 6:4, 6:4, 6:2