US Open: Fognini kiejtette Nadalt

Fabio Fognini. Fotó: usopen.org

A nyolcadik kiemelt Rafael Nadal nem jutott be a nyolcaddöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében.

A 2010-es és 2013-as New York-i győztes játékost. öt játszmában búcsúztatta Fabio Fognini. A csaknem négyórás küzdelemben Nadal nyerte az első két játszmát, az olasz teniszező azonban fordított. A világelső Novak Djokovics három játszmában legyőzte Andreas Seppit, míg a hetedik helyen kiemelt David Ferrer és a tizedikként rangsorolt Milos Raonic búcsúzott is búcsúzott.

A nőknél a címvédő Serena Williams szetthátrányból fordítva legyőzte honfitársát, Bethanie Mattek-Sandsot. A hetedik New York-i trófeájáért küzdő hazai játékos az első játszma után a másodikban is szenvedett, de nagy nehezen sikerült egyenlítenie. A záró szettben aztán már hengerelt. A 33 éves világelső idén az eddigi három Grand Slam-tornát megnyerte – ezzel jelenleg valamennyi GS-en ő a címvédő -, ha pedig most is őt koronázzák meg, akkor a német Steffi Graf 1988-as menetelése óta ő lesz az első teniszező, aki egy naptári évben megnyeri az összes GS-versenyt, azaz megcsinálja a Grand Slamet.

A szerencsés vesztes, mindössze 18 éves Darija Kaszatkinát Babos Tímea párospartnere Kristina Mladenovic állította meg. A francia teniszezőnő következő ellenfele szintén egy orosz lány, a 17. helyen kiemelt Jekaterina Makarova lesz. A két teniszezp korábban két alkalommal játszott egymás ellen, mindkétszer Makarova nyert.

Venus Williams megállította a 12. helyen kiemelt Belinda Bencicet, a svájci teniszezőnő nem tudott komolyabb ellenállást kifejteni. Venus következő ellenfele Anett Kontaveit lesz, a 19 éves észt játékos az előző körben Pavljucsenkvoát búcsúztatta, míg a legjobb 32 között három szettben győzte le az amerikai Madison Brengle-t. Kontaveit a világranglista 152. helyén áll, mivel ő a selejtezőben indult, így már hat győzelmet aratott az idei US Openen.

US Open, 3. forduló

Férfiak:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Andreas Seppi (olasz, 25.) 6:3, 7:5, 7:5
Roberto Bautista Agut (spanyol, 23.)-David Goffin (belga, 14.) 2:6, 5:7, 6:3, 3:1-nél Goffin feladta
Feliciano Lopez (spanyol, 18.)-Milos Raonic (kanadai, 10.) 6:2, 7:6(4), 6:3
Fabio Fognini (olasz, 32.)-Rafael Nadal (spanyol, 8.) 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4
Benoit Paire (francia)-Tommy Robredo (spanyol, 26.) 7:6(3), 6:1, 6:1
Jo-Wilfried Tsonga (francia, 19.)-Szerhij Sztahovszkij (ukrán) 6:3, 7:5, 6:2
Marin Cilic (horvát, 9.)-Kukuskin (kazah) 6:7(5), 7:6(1), 6:3, 6:7(3), 6:1
Jeremy Chardy (francia, 27.)-David Ferrer (spanyol, 7.) 7:6(6), 4:6, 6:3, 6:1

Stanislas Wawrinka (svájci, 5.)-Ruben Bemelmans (belga)
Viktor Troicki (szerb, 22.)-Donald Young (amerikai)