Úszó Eb: két hatodik hely pénteken

Gyurta GergelyGyurta Gergely (a képen) 800 méter gyorson, míg Kozma Dominik új országos csúccsal 100 méter gyorson lett hatodik a berlini úszó Európa-bajnokságon.

Gyurta Gergely múlt héten nyílt vízen, 10 kilométeren tízedik, a csapatversenyben negyedik, szerdán – már medencében – pedig 1500 méteren hatodik Gyurta ezúttal is végig a középmezőnyben úszott, és végül 7:55.47 perces idővel ért célba, ami 13 századdal rosszabb, mint amit a csütörtök délelőtti előfutamban elért.
Gyurta Gergely a verseny után arról beszélt, hogy nem várt túl sokat magától 800-on:
 „Tudtam, hogy nem fogok eget rengetőt úszni, különösen az elmúlt két nap 1500-as futamai, meg a múlt heti nyíltvízi programom után, nem is esett jól a mai verseny. Éreztem az izmaimban a fáradtságot, ést nem segít, ha az állóképességem megvan, de lassú vagyok.”
A magyar úszó hozzátette, még vár rá a 400 vegyes, ott azért – fáradtság ide vagy oda – mindenképpen döntőbe akar jutni.
A győzelmet az 1500 méteren is első olasz Gregorio Paltrinieri szerezte meg.

Kozma Dominik új országos csúccsal hatodik lett a 100 méter gyors pénteki döntőjében. A Kőbánya SC 23 éves versenyzője csütörtökön előbb az előfutamban, majd az elődöntőben is felülmúlta saját rekordját, s ezt 48.76 másodperces idejével megtette a fináléban is. Ez az idő hét századdal jobb, mint amit egy nappal korábban elért.

A klasszikus számot a francia Florent Manaudou nyerte, aki immár harmadik aranyérmét gyűjtötte be a német fővárosban.

Hosszú Katinka a 15. idővel nem jutott fináléba az 50 méter hát pénteki elődöntőjéből.

A német fővárosban már három arany- és egy bronzéremnél tartó versenyző az első futamban 28.86 másodperc alatt, hetedikként ért célba. Mostani ideje öt századdal volt gyengébb, mint délelőtti teljesítménye, de azzal sem jutott volna a legjobb nyolc közé.
A Vasas háromszoros világbajnoka végül a 15. helyen végzett ebben a számban, mivel a másik elődöntő valamennyi indulója gyorsabb volt nála.
Hosszú Katinka a futam után már a 200 gyors szombati fináléjáról beszélt, ahová nem sokkal korábban jutott be: „az ötven hátról csak annyit, hogy az a 100 hát miatt fontos, ma a 200 gyorsra figyeltem igazán, jó, hogy most már stabilan tudok 1:56-ot menni. A holnapi döntő érdekes lesz, mert sokan vagyunk hasonló idővel, a 3-as pálya pedig megfelelő, középtájon van, onnan látni fogom a riválisokat.”