Utolsó másodperces triplával győzött a Körmend

A második helyezett Körmend hazai pályán komoly hátrányból felállva, az utolsó másodpercben szerzett hárompontossal 76-74-re legyőzte a listavezető Szolnokot a férfi kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Luksa Andric és Marquis Wright. Fotó: Szendi Péter/VAOL

A rangadó első három negyedében az történt a pályán, amit a vendégek szerettek volna. Vojvoda Dávidék az utolsó tíz percet tíz pont előnyről várhatták, ám kissé érthetetlen módon hosszú ideig nem találtak gyűrűbe, s a Körmendnek mindössze hat percre volt szüksége, hogy fordítson. A hajrá nagy izgalmakat hozott, a vendégek 24 másodperccel a vége előtt visszavették a vezetés (73-74), ám az utolsó másodpercben az amerikai Steven Davis-Smith gyönyörű triplával megnyerte a hazaiaknak a meccset.

A szolnokiak első vereségüket szenvedték el a bajnokságban, s a körmendiekkel azonos mérleggel állnak a tabella első helyén.

Gasper Potocnik, a Körmend vezetőedzője: „Nagyon nehéz mérkőzés volt, amelyen rosszul kezdtünk. Sem támadásban sem védekezésben nem teljesítettünk olyan szinten, olyan agresszivitással, mint amit szerettünk volna. Nem voltunk veszélyesek támadásban, mint ha megijedtünk volna attól, hogy a Szolnokkal játszunk. A második félibőben teljesen másképp jöttünk ki és másképp is játszottunk. Márpedig ha jó a védekezés, akkor abból sokkal könnyebb jól támadni, a szerzett labdákból gyors akciókat vezetni. Nagy köszönet járt a szurkolóinknak, rengeteget segítettek nekünk! Ők is kellettek ehhez a győzelemhez! A játékosaimnak pedig gratulálok a szezonban eddig mutatott teljesítményhez, jól jön most a szünet.”

Dragan Aleksic, a Szolnok vezetőedzője: „Óriási mérkőzés volt, a nézők biztosan élvezték a játékot. Mindkét csapat keményen küzdött. Mi jól kezdtük a mérkőzést, remekül találtuk meg az egyensúlyt, különösen támadásban. Később néhány tiszta dobóhelyzetet elhibáztunk, a vége egyetlen dobáson múlt és ez a Körmendnek sikerült. Gratulálok a csapatomnak, mert keményen küzdött, nem adtuk fel, amikor utolértek minket, pedig nagyon nehéz játszani ebben a környezetben, ahol ilyen plusz erőt kap a hazai csapat. A végén egy ilyen pici erő hiányzott nekünk, de ez benne van a játékban. A folytatásban remélem, hogy a hasonló helyzetekben jobban sikerül koncentrálni és talán egy kicsit több szerencsénk is lesz.”

Férfi kosárlabda NB I:

Egis Körmend-Szolnoki Olaj KK 76-74 (17-23, 15-21, 19-17, 25-13)
Körmend: Wright 7/3, Hollins 21/3, Ferencz 6/3, Davis 14/6, Horti 4. Csere: Touyo 7/3, Csorvási 8, Németh Á. 5/3, Koch -, Halász 4.
Szolnok: Perry 17/6, Vojvoda 14, Kovács P. 11/6, Ford 14/9, Andric 4. Csere: Phillip 7/3, Tóth Á. 5, Polyák 2.

1. Szolnoki Olaj KK             8  7   1  673-580    15 pont
2. Egis Körmend                 8  7   1  677-587    15