Valkusz Máté nagy csatában nyert
Valkusz Máté három játszmában legyőzte a harmadik helyen kiemelt francia Quentin Halyst a 64 ezer euró összdíjazású budapesti challenger-tenisztorna első fordulójában, a BOK Sportcsarnokban.
A rendkívül szoros első felvonásban a világranglistán 828. helyezett magyar játékosnak 5:4-nél három szettlabdája is volt, de ezekkel nem tudott élni.
A rövidítésben 3-1-re elhúzott, ám ezt követően egyetlen pontot sem szerzett, így az ATP-rangsor 102. helyén álló Halys került előnybe.
A második játszmát meglepően simán megnyerte Valkusz, a harmadikban pedig 5:3-ra vezetett, és a győzelemért adogatott, néhány perccel később viszont már francia riválisa meccslabdáit kellett hárítania, és ezt három alkalommal meg is tette.
A rövidítés ezúttal a magyar teniszezőnek sikerült jól, és a 2 óra 20 perces csata végén nyolcaddöntőbe jutást ünnepelhetett.
Valkusz Máté következő ellenfele a világranglista 237. helyén álló 17 éves spanyol Nicola Kuhn lesz.
Nagy Péter két játszmában kikapott a negyedik helyen kiemelt svéd Elias Ymertől.
A Davis Kupa-válogatott tagjai közül Fucsovics Márton és Balázs Attila egymás ellen játszik szerda este.
A torna legmagasabban rangsorolt játékosa a világranglista 62. helyén álló Fucsovics, a második helyen pedig a kanadai Vasek Pospisilt (85.) emelték ki.
Egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Fucsovics Márton (1.)-Balázs Attia
Dennis Novak (osztrák)-Hubert Hurkacz (lengyel)
Ilja Ivaska (fehérorosz)-Kevin Krawietz (német, Q)
Viktor Galovic (horvát, 7.)-Pedja Kristin (szerb)
Valkusz Máté-Quentin Halys (francia, 3.) 6:7(3), 6:1, 7:6(4)
Nicola Kuhn (spanyol)-Andrea Arnaboldi (olasz) 7:6(4), 4:6, 6:4
Arthur De Greef (belga)-Jeremy Jahn (német, Q) 6:1, 6:3
Jürgen Zopp (észt, 6.)-Piros Zsombor 6:4, 7:6(4)
Nikola Milokevic (szerb, 8.)-Vaclav Safranek (cseh)
Borsos Gábor (WC)-Andrea Pellegrino (olasz, Q)
Zdenek Kolar (cseh)-Aldin Setkic (bosnyák) 7:5, 5:7, 6:1
Elias Ymer (svéd, 4.)-Nagy Péter 6:3, 6:2
Felix Auger-Aliassime (kanadai, 5.)-Blaz Rola (szlovén) 3:6, 7:5, 6:1
Kamil Majchrzak (lengyel)-Constant Lestienne (francia, Q)
Adam Pavlasek (cseh)-Teymuraz Gabasvili (orosz) 7:5, 6:2
Vasek Pospisil (kanadai, 2.)-Uladzimir Ignatik (fehérorosz)
2. forduló:
Valkusz Máté-Nicola Kuhn (spanyol)
Jürgen Zopp (észt, 6.)-Arthur De Greef (belga)
Elias Ymer (svéd, 4.)-Zdenek Kolar (cseh)
Felix Auger-Aliassime (kanadai, 5.)
Adam Pavlasek (cseh)
(MTI)