Varázslatos El Clásico Madridban!

Messi_El Clasico

A Real Madrid csodálatos mérkőzésen, hátrányból fordítva kétszer is vezetve kapott ki 4-3-ra a Barcelonától a Bernabeuban. Lionel Messi szerezte a győztes gólt büntetőből, mesterhármast ért el.
Káprázatos futballestével ajándékozta meg rajongóit a Real Madrid és az FC Barcelona vasárnap este. Hét gólt hozó találkozóra nem sokan számítottak és talán még kevésbé hitte volna bárki, hogy egy ilyen thrillerből a Barcelona kerül ki győztesen. Egy biztos a három tizenegyest és egy kiállítást hozó El Clásico még a legkényesebb ízlésűek igényét is kielégítette. Hazai oldalon Angel di Maria az első félórában élete legjobb formájában játszott, adott két gólpasszt Karim Benzemának és “felszántotta” a pálya bal szélét. A negatív katalán hős Javier Mascherano volt, ki kétszer maradt le a francia csatárról. Az első félidő végén Lionel Messi villant, így a szünetben 2-2 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben Cristiano Ronaldo jogtalan tizenegyest kapott, amivel természetesen élt a portugál világsztár, aki az egész mérkőzésen nem csinált semmit. A katalánok javára szól, hogy nem estek össze, sőt a 60. perctől kezdve egyre nagyobb fölényben játszottak a vendégek. A Neymar buktatása után a Barcelonának megadott büntető kiegyenlítette az erőviszonyokat, ami viszont meglepő volt, hogy az utolsó negyedórában már csak egy csapat volt a pályán.

A 84. percben az első gólt szerző Iniesta harcolta ki a Barcának megadott második tizenegyest, ráadásul Sergio Ramos kiállítása megpecsételte a Real Madrid sorsát.

Folytatás április 16-án Valenciába, ahol a Király Kupa döntőjében csap össze a két gárda.Sőt, még az is elképzelhető, hogy a Bajnokok Ligájában is összefut a két gárdda, már csak az a kérdés az a párharc két vagy egy mérkőzéses lesz-e.

Primera División, 29. forduló

Real Madrid-Barcelona 3-4 (2-2)
Gól: Benzema (20., 24.), Ronaldo (55. – büntető) ill. Iniesta (7.), Messi (42., 65., 84. – a második kettő büntetőből)
Kiállítva: Ramos (65.)
Real: D. López – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modric (Morata, 88.), Xabi Alonso, Di María (Isco, 85.) – Bale, Benzema (Varane, 66.), Ronaldo. Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Fabregas (Sanchez, 78.) – Neymar (Pedro, 68.), Messi, Iniesta. Vezetőedző: Gerardo Martino.

7. perc: Messi ugratta ki zseniális labdával Andrés Iniestát, aki megtolta és óriási gólt ragasztott a léc alá, López tehetetlen volt (0-1).

20. perc: Di María tekert középre a bal oldalról, Benzemának tökéletes volt, kapura bólintott, Valdés csak beleérni tudott (1-1).

24. perc: micsoda meccs, fordított a Real! Marcelo futtatta a bal oldalon Di Maríat, aki az alapvonalról középre adott, Benzema combbal levette a labdát és kapásból a kapuba lőtt (2-1).

42. perc: Messi passzolt a kapu elé szép akció végén Neymarhoz, szerelte a brazilt Dani Carvajal, de éppen Messi elé került a labda, aki azonnal bevágta (2-2).

55. perc: a portugál állt a labda mögé és magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba (3-2).

65. perc: Messi állt a labda mögé és a bal alsóba lőtt (3-3).

83. perc: Iniestát Carvajal és Alonso közös erővel, kézzel-lábbal próbálta megállítani, jogos büntető. Messi lőtte a 11-est a bal felsőbe (3-4).

Forrás: Totalsport.hu