Varga Dénes hat gólt vágott Isztambulban

Senemoglu és Aaron Younger. Fotó: galatasaray.org

A Szolnok hét góllal győzött szerdán Isztambulban, a Galatasaray vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjában. Ugyanebben a csoportban az OSC-Újbuda egy góllal kapott ki Belgrádban. Az A csoportban a ZF-Eger 11-11-es döntetlent játszott Montenegróban.

A 2015-ös idény utolsó BL-játéknapján az eddig nyeretlen, de mindenkire veszélyes török együttes otthonában jól kezdett a magyar bajnok. Az olimpiai és világbajnok Varga fivérek által vezérelt együttes a vezetést megszerezve a folytatásban hatékonyan őrizte előnyét, amely az első szünetre kétgólosra nőtt (3-5).

A főleg szerb légiósokkal megerősített hazai csapat szívósan küzdött, és rendre fel is zárkózott. A nagyszünet előtt az ekkor már harmadszor eredményes Varga Dániel jobb felső sarkos bombájával először lett háromgólos a különbség, de még volt idejük válaszra a vendéglátóknak (6-8).

A harmadik nyolc percben az ifjabbik Varga negyedszer is eredményes volt (6-9), majd 7-9-et követően ugyanő a meccs legparádésabb találatával alakította 7-10-re az állást.

A befejező negyedre aztán már elfogyott az erő a Galatasaraynál, amelyre – elsősorban a hatgólos Varga Dénes jóvoltából – 14-7-es vereséget mért a magyar együttes

Az OSC szerdán egygólos vereséget szenvedett a szerb Partizan otthonában. A magyar csapat továbbra is nyeretlen a nemzetközi kupában.

Az Eger 11-11-es döntetlent játszott szerdán a montenegrói Jadran Herceg Novi otthonában. A friss Magyar Kupa-győztes egriek legeredményesebb játékosa a háromgólos Hosnyánszky Norbert volt. A montenegrói kupacímvédő hazaiaknál Nikola Janovics négyszer talált be.

A csoportküzdelmek után mindkét hatosból az első három helyezett jut tovább, de az Eger házigazdaként biztos résztvevője a jövő évi, budapesti hatos döntőnek.

Bajnokok Ligája, 4. forduló, B csoport:

Partizan Beograd (szerb) – A-Híd OSC Újbuda 5-4 (1-1, 2-0, 1-0, 1-3)
Gól: Sztojanovics 2, Gielen, Gogov, Jasics, ill. Decker Á. 2, Gór-Nagy, Brguljan.

Galatasaray (török) – Szolnoki Dózsa-Közgép 7-14 (3-5, 3-3, 1-2, 0-4)
Gól: Nikics 2, Dilek, Janovics, Simsek, Turan, Vukcsevics, ill. Varga Dénes 6, Milan Alekszics 3, Varga Dániel 2, Madaras Norbert, Stefan Mitrovics, Vámos Márton.

Pro Recco (olasz) – Jug Dubrovnik (horvát) 14-6 (1-1, 5-2, 3-1, 5-2)
Gól: Dusan Mandics 3, Niccolo Gitto 2, Filip Filipovic 2, Alekszandar Ivovics 2, Aicardi, Bodegas, Di Fulvio, Pijetlovics, Prlainovics, ill. Perrone Rocha 3, Garcia Gadea, Jokovics, Obradovics.

Az állás: 1. Pro Recco 12 pont, 2. Jug Dubrovnik és Szolnok 9-9, 4. Partizan 6, 5. OSC és Galatasaray 0-0

A csoport:

Jadran Herceg Novi (montenegrói) – ZF-Eger 11-11 (3-3, 5-3, 2-3, 1-2)
Gól: Nikola Janovics 4, Stefan Pjesivacs 2, Miroszlav Randjics 2, Spaic, Vidovics, ill. Hosnyánszky Norbert 3, Biros Péter 2, Milos Csuk 2, Erdélyi Balázs 2, Szivós Márton 2.

Spandau 04 (német) – VK Primorje (horvát) 9-9 (3-2, 3-2, 2-4, 1-1)
Gól: Mehdi Marzouki 2, Marko Stamm 2, Mateo Cuk, Hamby, Jüngling, Miers, Schlanstedt, ill. Miho Boskovics 3, Echenique 3, Cosmin Radu 2, Nikola Dedovic.

CNA Barceloneta (spanyol) – Olimpiakosz (görög) 7-7 (1-1, 2-1, 3-2, 1-3)
Gól: Strahinja Rasovic 2, Viktor Rasovic 2, Espanyol Lifanete, Famera, Munarriz Egana, ill. Gunasz 2, Milonakisz 2, Ntoszkasz, Mallarach, Murikisz.

Az állás: 1. Barceloneta és Primorje Rijeka 7-7 pont, 3. Olimpiakosz 6, 4. Eger 5, 5. Spandau 3, 6. Jadran Herceg Novi 2