Varga János: Hegedüs Csaba mindenkit eltakarított az útjából

Shares
birko_150106_440, Kocsis, Bacsa, Németh, Varga, Kovács, Komáromi

Balról: Kocsis Ferenc, Bacsa Péter, Németh Szilárd, Varga János, Kovács István, Komáromi Tibor (Fotók: jochapress.hu)

Az interneten olvasható beszámolók többsége csak „rezsibiztosként” emlegeti Németh Szilárdot, aki eléggé el nem ítélhető módon vette a merészséget és elnökjelöltként el szándékozik indulni a január 30-án a Magyar Birkózó Szövetség tisztújító közgyűlésén. 

Nyilvánvalóan a politikának a sportba történő belekeveréséről van szó, mivel köztudott Németh Szilárd  fideszes kötődése. Az országgyűlési képviselő ez esetben azonban alapvetően a birkózásról, a sportágban uralkodó, cseppet sem szívmelengető viszonyokról beszélt, amikor szóhoz jutott azon a keddi sajtótájékoztatón, ahol hivatalosan is bejelentette indulási szándékát az elnöki tisztségért..

birko_150106_Németh Szilárd, 440

A felvezető körökben hamar kiderült, hogy a Csepel Birkózó Club elnöki teendőit egy év óta ellátó, utánpótlás korúként aktívan birkózó Németh Szilárdot a 2014 őszén megalakult Új Szövetség jelöli a posztra. Győzelme esetén Bacsa Péter olimpikon, nemzetközi versenybíró, az olimpiai ezüstérmes, háromszoros világbajnok Komáromi Tibor és a mindmáig egyetlen magyar szabadfogású világbajnok, Kovács István lenne a szövetség három alelnöke.

Az elnökjelölt megemlítette, hogy a jelenlegi elnök, dr. Hegedüs Csaba 2013-ban tíz, 2014-ben húszmillió forintot hozott a sportágnak, addig ő sikerrel interpellált a saját klubjában uralkodó, elképesztő körülmények megváltoztatása érdekében – ez 400 milliós kormánygaranciát eredményezett a teljes felújításhoz.

birko_150106_ Rácz, Tóth István,  440Moszkva olimpiai ezüstérmesei: Rácz Lajos és Tóth István, világbajnokok

„Természetesen igen sok helyen hasonlóan tarthatatlan feltételek között küzd a sportág a létéért, a rangja megtartásáért” – így Németh. „A célunk csak a teljes megújulás lehet, az életpálya-modell megteremtésétől kezdve az infrastrukturális viszonyok alapvető megváltoztatásán át a veteránok megbecsüléséig. Azt szeretnénk, ha mindenki nyertese lenne a tervezett változtatásoknak. A korábbi „uram-bátyám” stílus ugyanis semmiképpen sem mehet tovább…”

Hegedüs kihívója beszélt a legfontosabb tennivalókat összefoglaló, 13+1-es tervezetről is.

„Ezeket a pontokat nem én találtam ki! Úgy hozták elém, én pedig egyetértőleg támogatom a javaslatokat. Elég, ha csak az első pontot idézem, amely pontos és hiteles elszámoltatást helyez kilátásba. De említhetném – többek között – azt az anomáliát is, mely szerint a sportág egykori világklasszisainak igen jelentős részére a szövetség semmilyen formában nem számít. Ezen tarthatatlan alaphelyzet felszámolására létre kívánjuk hozni a bajnokok és mesterek kollégiumát – hogy csak egy példát említsek.”

birko_150106_Varga János, 440

Komáromi Tibor és Bacsa Péter is megszívlelendő dolgokat hozott szóba. E sorok elkövetőjének legjobban az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok, Varga János hozzászólása tetszett leginkább.  A sportág legeredményesebb élő képviselője joggal kifogásolta, hogy Hegedüs Csaba a legcsekélyebb ellenvéleménnyel bírókat „eltakarította” a sportág közeléből. Erre a sorsra jutott számos olimpiai-, világ- és Európa-bajnok, így ő maga is. Ahogy mondta: „Akinek több eredménye van, mint az elnök úrnak, azt el kell tüntetni. Márpedig aki nyolcadik az eredményességi sorban (ez Hegedüs Csaba), az ne zárja ki azt, aki első, és aki csak a sportág javát akarná szolgálni.”

birko_150106_Kocsis, Majoros, 2Két olimpiai bajnok: Kocsis Ferenc és Majoros István

Az eseményen a felsoroltakon kívül többek között megjelent Kocsis Ferenc, Majoros István olimpiai bajnokok, Rácz Lajos, Tóth István olimpiai ezüstérmesek, Klinga László olimpiai bronzérmes, a legeredményesebb szabadfogású szakágvezető, a világbajnoki ezüstérmes Deák Bárdos Mihály, Virág Lajos, Berzicza Tamás, a sikeres kapitány, Szőnyi János és még sokan mások.