Vereség Olaszországtól

A magyar férfi vízilabda-válogatott öt góllal kikapott pénteken az olasz együttestől az Európa Kupa rijekai nyolccsapatos Szuperdöntőjében.

Fotó: Giorgio Scala/Deepbluemedia/Insidefoto

A magyarok a csütörtöki nyitónapon ötször egyenlítve  döntetlent játszottak a görögökkel, míg az olaszok némi meglepetésre nagyon simán, 11-4-re kikaptak a spanyoloktól.

A pénteki találkozó elején úgy tűnt, Märcz Tamás együttesének nemcsak az olaszokkal, hanem a játékvezetőkkel is meg kell küzdenie, ugyanis támadásban és védekezésben is rendre az ellenfelet segítették a partról. Ennek ellenére az első negyedben jól küzdött „szembeszélben” a magyar csapat, a másodikban viszont az olaszok elkezdték értékesíteni a könnyen kapott emberelőnyöket (5-1).

A találkozó ezzel gyakorlatilag el is dőlt, a magyar válogatott Manhercz Krisztián révén húsz perc után szerezte második gólját, majd Jansik Szilárd kozmetikázta tovább az eredményt (7-3).

A zárónegyedben a csapat többször is három gólra felzárkózott, de nem volt esélye az egyenlítésre.

Szombaton 20.30-tól a spanyol válogatott lesz az ellenfél.

Férfi vízilabda Európa Kupa Nyolcas Döntő, 2. nap

A csoport:

Olaszország-Magyarország 10-5 (1-0, 4-1, 2-2, 3-2)
Gól: Di Fulvio 3,  Bogedas 2, Damonte 1, Echenique 1, Figlioli 1, Molina 1, Velotto 1, ill. Manhercz 2, Zalánki, Jansik Sz., Bedő 1-1.