Vereséggel és gyenge játékkal mutatkozott be Leekens csapata

Vereséggel debütált Georges Leekens szövetségi kapitány a magyar labdarúgó-válogatott kispadján, mivel csapata pénteken 3-2-re kikapott a több mint másfél éve nyeretlen Kazahsztántól a Groupama Arénában.

Gulácsi Péter, Fiola Attila és Botka Endre (b-j) a harmadik kazah gól után a Magyarország – Kazahsztán barátságos labdarúgó-mérkőzésen a Groupama Arénában. MTI Fotó: Illyés Tibor

A kazahok már a himnuszok alatt elnyerték a hazai publikum szimpátiáját, mivel több játékos is a vacogó kísérő gyerekekre terítette bemelegítő felszerelését. A vendégek ezt követően már korántsem voltak ennyire népszerűek, hiszen tíz perc alatt kétgólos vezetéshez jutottak, a magyar szurkolótábornak pedig ebben a pillanatban el is fogyott a türelme.

6. perc: a bal oldali szögletet a rövid oldalra lőtte be Iszlamhan, a labda gyakorlatilag végigpattogott egy méterre a kaputól, s végül a hosszú sarokhoz érkező Murtazajev közvetlen közelről a hálóba lőtt (0-1).

10. perc: Szeidahmet a jobb oldalon két magyar védőt vert át, majd betört a 16-oson belülre, Eleknek kötényt adva passzolt középre, Fiola nem tudott felszabadítani, így Zajnutgyinov nyolc méterről lőhetett, a labda Fiolán megpattanva a bal alsó sarokba vágódott (0-2).

A 21. percben úgy tűnt, magára talált Leekens együttese, ehhez Dzsudzsák Balázs harcossága és Szalai Ádám kissé szerencsés gólja kellett.

21. perc: Dzsudzsák harcosan szerzett labdát a jobb oldalon, majd gyorsan elvégezte az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást. A labdával Kleinheisler tört a 16-oson belülre, erőből középre lőtte azt, Szalai pedig jó ütemben tette bele a lábát, így a jobb alsó sarokba pattant (1-2).

A lendület azonban nem tartott ki sokáig, a kazahok szépen lassan visszavették az irányítást, nem sokkal a szünet előtt pedig visszaállították a kétgólos különbséget.

39. perc: Bese csúszott el hátul, Murtazajev csapott le a labdára, az ötösről még volt szíve tovább passzolni a túl oldalon érkező Szeidahmet elé, aki így senkitől sem zavartatva továbbíthatott a hálóba (1-3).

A magyarok belga szövetségi kapitánya három cserével próbálta felrázni a csapatát – a védelemről mindent elárult, hogy a két szélső hátvédet lehozta -, de semmilyen érzékelhető változás nem történt a pályán. A hazai szurkolótábor először csak azt kiabálta, hogy „hol a szívetek”, a 60. percben azonban látványosan sokan inkább a korai távozás mellett döntöttek. Ők már nem látták, ahogy Németh Krisztián egy bombagóllal ismét minimálisra csökkenti a különbséget.

68. perc: egy röviden kifejelt beadást Németh 16 méterről kapásból zúdított a kapu bal oldalába (2-3).

A magyar válogatott az utolsó bő húsz percben beszorította ugyan kissé elfáradó ellenfelét, de az eredmény nem változott.

A lefújást követően a játékosok érthetően hatalmas füttykoncertben részesültek, s ugyan kisétáltak a táborhoz, de ez csak „olaj volt a tűzre”, így az öltöző felé vették az irányt.

Fiola Attila, Lovrencsics Gergő, Otigba Kenneth, Dzsudzsák Balázs, Gulácsi Péter és Pátkai Máté (b-j) a Magyarország – Kazahsztán barátságos labdarúgó-mérkőzés után. MTI Fotó: Illyés Tibor

– Négy napot tudtunk együtt készülni, csoda lett volna, ha minden megoldásunk, elképzelésünk sikerül, de ennél egyértelműen jobban kellett volna kezdenünk. Karácsony régen volt, mi mégis gólokat ajándékoztunk az ellenfelünknek. Annak örülök, hogy a cserék megmutatták, hogy karakteres játékosok. A motivációnkkal nem volt gond, de sokszor bátortalanul játszott a csapat, és ismét bebizonyosodott, hogy nemzetközi szinten nem lehet ilyen hibákat elköveti – értékelte az összecsapást Georges Leekens szövetségi kapitány.

Magyarország-Kazahsztán 2-3 (1-3)
Groupama Aréna, 9038 néző, v.: Tomasz Musial (lengyel)
Gól: Szalai (21.), Németh (68.), illetve Murtazajev (6.), Zajnutgyinov (10.), Szeidahmet (39.)
Magyarország: Gulácsi Péter – Bese Barnabás (Lovrencsics Gergő, 46.), Fiola Attila, Otigba Kenneth, Botka Endre (Hangya Szilveszter, 46.) – Kleinheisler László (Pátkai Máté, 73.), Elek Ákos (Pintér Ádám, 68.), Dzsudzsák Balázs – Nikolics Nemanja (Böde Dániel, 76.), Szalai Ádám, Ugrai Roland (Németh Krisztián, 46.)
Kazahsztán: Nenad Erics – Szerhij Malij, Jevgenyij Posztnyikov, Dmitrij Somko, Abzal Bejszebekov – Iszlambek Kuat (Jeldosz Ahmetov, 84.), Baujrzsan Iszlamhan (Dmitrij Mirosnicsenko, 93.), Baktijar Zajnutgyinov (Magomed Paragulgov, 73.) – Jerkebulan Szeidahmet (Jurij Percuh, 60.), Roman Murtazajev (Gafurzsan Szujumbajev, 88.), Szerhij Hizsnicsenko (Jerkebulan Tungisbajev, 76.)

A magyar csapat kedden 20 órától a skótokkal játszik a Groupama Arénában.

Forrás: MLSZ/MTI