Vereséggel kezdett a Szeged

Nantes_SzegedA MOL-Pick Szeged négy góllal kikapott a francia HBC Nantes otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, vasárnap.

Remekül kezdett a Szeged, a Francia Kupában címvédő hazaiak hibáit kihasználva, Bánhidi Bence vezérletével gyorsan ellépett 3-0-ra. Egy ideig a folytatásban is hatékony volt a magyar együttes védekezése, de aztán átvette az irányítást a Nantes, amely 2-6-ról előbb felzárkózott, majd egyenlített is (9-9).

A vendégek az orosz Szergej Gorbok találataival igyekeztek tartani magukat, de a 22. percben először hátrányba kerültek (12-13), és a különbség a szünetig még nőtt is (15-18).

A második felvonásban már nem tudott olyan jól védekezni a Szeged, ahogyan az első félidő elején, a házigazdák magabiztosan őrizték előnyüket, győzelmüket végül nem fenyegette veszély.

A hazaiak – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa a spanyol Eduardo Gurbindo és a német Dominik Klein volt hat találattal, magyar csapattársuk, Faluvégi Rudolf kétszer talált be.

A Szeged jövő szombaton a horvát PPD Zagreb otthonában, a Telekom Veszprém pedig hazai pályán a német Flensburg-Handewitt csapata ellen folytatja szereplését a BL csoportkörében.

A kapus Borbély Ádám együttese, a lengyel Wisla Plock házigazdaként 26-22-re kikapott a címvédő macedón Vardar Szkopjétól.

Férfi kézilabda BL, 1. forduló, A csoport:

HBC Nantes (francia) – MOL-Pick Szeged 30-26 (18-15)
Nantes: Dumoulin, Siffert (kapusok), Balaguer 2 (1), Burics 1, Claire 4, Emonet, Faluvégi 2, Feliho, Gurbindo 4, Klein 6, Lagarde 1, K. Lazarov 2, Matulic, O. Nyokas 4, Pechmalbec, Tournat 3.
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 5 (4), Bánhidi 2, Blazevic 1, Bodó 1, Buntic, Gaber 1, Gorbok 2, Källman 3, Rodriguez Alvarez, Sigurmansson, Skube 2, Thiagus Petrus, Sostaric 1, Zsitnyikov 1.

IFK Kristianstad (svéd) — PPD Zagreb (horvát) 28-28 (14-16)
Orlen Wisla Plock (lengyel) — HC Vardar (macedón) 22-26 (9-13)
Rhein Neckar Löwen (német) — FC Barcelona Lassa (spanyol) 31-31 (12-18)