Vereséggel rajtolt a magyar csapat

Monika Eggens két gólt lőtt a magyar kapua. Fotó: Russell McKinnon / fina.org

Monika Eggens két gólt lőtt a magyar kapuba. Fotó: Russell McKinnon / fina.org

A magyar női vízilabda-válogatott ötméteresek után 11-10-re kikapott a kanadai csapattól a világliga Sanghajban zajló szuperdöntőjének keddi nyitónapján.

„A néhány jó egyéni teljesítmény nem tudta kompenzálni azokat a hibákat, amelyek miatt döntetlenre végeztünk” – idézte a hazai szövetség honlapja Bíró Attila szakvezetőt, aki szerint a kanadaiak „élesebbek” voltak, amit a büntetőpárbajban kihagyott négy magyar ötméteres is jelez.

B csoport, 1. forduló:

Kanada — Magyarország 11-10 (3-3, 2-1, 2-3, 2-2 – 2-1) – ötméteresekkel
Gól: E. Wright 3, Christmas 3, M. Eggens 2, Bekhazi 2, Crevier, illetve Szilágyi 4, Keszthelyi 2, Csabai 2, Antal, Takács O. 1-1

Kína — Ausztrália 14-10 (4-3, 3-1, 3-3, 4-3)
Gól: ZiHan Zhao 4, GuanNan Niu 3, Cong Zhang 2, Jing Zhang 2, DunHan Xiong 1, Ning Guo 1, XiaoHan Mei 1, ill. Elle Armit 4, Rowie Webster 4, Chloe Barr 1, Bronte Halligan 1.

Szerda:
Magyarország — Kína, 13.00

Csütörtök:
Magyarország — Ausztrália, 9.00

A csoport:

Oroszország — Japán 18-9 (5-1, 5-2, 3-3, 5-3)
Gól: Anasztaszija Szimanovics 5, lvina Karimova 4, Jekaterina Prokofjeva 3, Darija Ryizskova 2, Darija Gerzanics 1, Alena Serzsantova 1,  Anna Timofejeva 1, Tatjana Tolkunova 1, ill. Akari Inaba 3, Marina Tokumoto 2, Yumi Arima 1, Minori Yamamoto 1, Yuki Niizawa 1, Misaki Noro 1.

Egyesült Államok — Hollandia 6-4 (3-0, 1-2, 2-2, 0-0)
Gól: Kiley Neushul 3, Maggie Steffens 2, Aria Fischer 1, ill. Genee Dagmar 2, Laura van der Graaf 1, Catharina van der Sloot 1.

A két négyesből mindegyik csapat bejut a negyeddöntőbe, ahol keresztbe játszanak majd: az első a negyedikkel, a második a harmadikkal.