Vereséggel zárta a csoportkört a Tatabánya

Tatabanya_MagdeburgA Tatabánya 31-28-ra kikapott a német Magdeburg csapatától a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton Győrben.

Eleinte felváltva vezettek egy-egy góllal a csapatok, majd a 21. percre a pontosabban, hatékonyabban támadó németek négy találattal elhúztak (8-12). A Tatabánya csaknem hét percig nem talált a hálóba, és Vladan Matic vezetőedző időkérése után sem tudta tartani ellenfele tempóját (12-17).

A második felvonást remekül kezdte a magyar csapat (20-22), de a vendégek a hajrában ismét magabiztosan kézilabdáztak, és nem engedték ki a kezükből a sikert (28-31). Így a Tatabánya a csoport második helyén végzett.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Magdeburg olimpiai bajnok dán balátlövője, Michael Damgaard Nielsen volt 11 góllal.

Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy mindkét csapat továbbjut a C csoportból, és játszhat a négyes döntőbe jutásért.

Férfi EHF Kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C csoport:

Grundfos Tatabánya KC — SC Magdeburg 28-31 (12-17)
Tatabánya: Székely, Tóth M. (kapusok), Bozovics 5, Dénes, Grigoras 3, Harsányi, Ilyés 3, Juhász, Leimeter 1, Nagy Sz., Pásztor Á. 3, Sipos, Szöllősi Ba. 4, Szöllősi Sz. 3, Vranjes 2, Vujovics 4.
Magdeburg: Green, Quenstedt (kapusok), Bagersted 3, Bezjak 2, Christiansen, Damgaard 11, Grafenhorst 4, Lemke, Musche, O’Sullivan 3, Pettersson 3, van Olphen, Weber 2, Zelenovics 3.

18:45 KIF Kolding Köbenhavn (dán)-Maccabi Castro Tel-Aviv (izraeli)

A csoport állása: 1. Magdeburg 11 pont/6 mérkőzés, 2. Tatabánya 8/6, 3. KIF Kolding (dán) 3/5, 4. Makkabi Castro Tel-Aviv (izraeli) 0/5

A négy négyes csoportból hat csapat jut tovább és – három párharcban – játszhat a négyes döntőbe kerülésért. A tornának biztos résztvevője a rendező német Göppingen.