Vereséggel zárta a középdöntőt a Ferencváros

A Ferencváros négy góllal kikapott a német Bietigheim vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában vasárnap Ludwigsburgban, így a 2. csoport harmadik helyén végzett.

Az utolsó forduló előtt az FTC-nek már csak matematikai esélye volt a csoport második helyének megszerzésére, a Bietigheimnek viszont az sem.

A magyar csapat 18 percen keresztül jól tartotta magát, utána viszont meglepően sokat hibázott támadásban, és mivel a védekezése sem volt hatékony, a hazaiak fokozatosan elhúztak. Elek Gábor vezetőedző időt kért, de ezután sem változott a játék képe (16-11).

Egy ideig a második félidőben sem került közelebb ellenfeléhez a Ferencváros, hat gól volt a legnagyobb különbség (22-16). A hajrában sorozatban négy helyzetet is kihagytak a vendégek, így végül sima vereséget szenvedtek.

A Bietigheim legeredményesebb játékosa a dán Mille Heick Hundahl és Fie Woller volt 5-5 góllal.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 2. középdöntő csoport, 6. forduló:

SG BBM Bietigheim (német) – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-23 (16-11)
Ludwigsburg, játékvezetők: Tzaferopoulos, Bethmann (görögök).
Bietigheim: Wester, Salamakha, Roth (kapusok), Biltoft 1, Hundahl 5, Ivancok 3, Kudlacz-Gloc 4, Lauenroth 3, Schulze 4, Smeets, C. Woller 2, F. Woller 5.
FTC: Bíró, Szikora 1 (kapusok), Faluvégi 2, Háfra 1, Hornyák D., Jovanovics 7, Kovacsics, Lukács 1, Márton, Mészáros 1, Pena 2, Schatzl 2, Snelder, Szekeres, Szucsánszki 5, van der Heijden 1.

Buducnost (montenegrói)-HC Vardar (macedón) 25-30 (12-15)
Metz Handball (francia)-Thüringer HC (német) 35-29 (17-19)

A csoport végeredménye: 1. Vardar 18 p, 2. Metz 14 p, 3. FTC 12 p, 4. Buducnost 8 p, 5. Thüringer HC 4 p, 6. Bietigheim 4 p