Veszprém-Breszt finálé lesz a SEHA Ligában

Momir Ilics lő kapura. Fotó: Melczer Zsolt/Vehirsport

Momir Ilics lő kapura. Fotó: Melczer Zsolt/Vehirsport.hu

A házigazda MKB-MVM Veszprém bejutott a férfi kézilabda SEHA Liga négyes döntőjének vasárnapi fináléjába, miután izgalmas végjátékban 25-24-re legyőzte a horvát PPD Zagreb csapatát.

Remekül kezdett a regionális ligában először induló, és rögtön alapszakaszgyőztes Veszprém, a 4. percben már 4-1-re vezetett, a 2013-as bajnok aztán a folytatásban már jobban játszott, és a horvátok Horvat találatával 7-3 után 9-9-re egyenlítettek. Időkérés után a félidőt négy hazai gól zárta, így lett 14-10 a szünetre.

A két BL-negyeddöntős alakulat csatájában állandósult a különbség, negyedórával a vége előtt 21-16-ra lépett el az esélyesebb magyar együttes, és ettől egy kicsit kiengedett, kényelmessé vált. Ezt követően a vendégek sorozatban háromszor voltak eredményesek, és egy csapásra izgalmas lett a végjáték. Az 55. percben már csak minimális volt a magyar csapat előnye (23-22), sőt, miután a zágrábiak kivédekeztek egy emberhátrányt, egyenlítettek is (24-24). A végjátékban Chema gólt szerzett, Nagyot viszont kiállították, Mikler azonban emberhátrányban ziccert fogott, és ez minden értelemben döntőnek bizonyult.

Carlos Ortega: – Gratulálok a zágrábiaknak, akik az utolsó másodpercig hittek a győzelemben. Nagyon nehéz volt számunkra a találkozó, mert támadásban több lehetőséget is kihagytunk, végül csak az utolsó lehetőséggel tudtunk élni.

Iváncsik Gergő: – Kiváló mérkőzést láthattak a szurkolók. Nagyon keményen játszott mindkét alakulat, de ez cseppet sem meglepő, pontosan erre készültünk egész héten. Amilyen jól kezdtünk az első ékfőben, annyira akadozott a játékunk a második félidőben. Hatalmas csata volt, amelynek az utolsó percében sikerült egy góllal győznünk.

A Veszprém a vasárnapi fináléban a címvédő macedón Vardar Szkopjét kiejtő Breszttel találkozik.