Vidal juttatta előnyhöz a Juventust

VidalA Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első két felvonásán mindössze egyetlen gól született. A Juventus-AS Monaco mérkőzésen Arturo Vidal értékesített egy büntetőt.

A Juventus csapatába visszatért Andrea Pirlo az AS Monaco elleni BL negyeddöntő első mérkőzésére. Tevez távoli lövésével kezdődött a találkozó, ám Subasic remekül védett a monacói kapuban.

A másik oldalon Ferreira Carrasco 14 méterről lőtt, ám az elvetődő Gianluigi Buffon védett, majd ismét a belga játékos lövését tolta oldalra az olasz kapus.

A félidő derekán Marchisio átemelt labdáját Tevez zavartalanul emelte Subasic kezébe. Az első játékrész legnagyobb ziccerét Arturo Vidal hagyta ki.

A második játékrész elején Vidal 30 méterről kínálta meg Subasicot egy könnyű labdával. Az 54. percben a csereként beállt Bernardo Silva hagyott ki egy nagy lehetőséget.

Egy perccel később Ricardo Carvalho döntötte le a lábáról Alvaro Moratát a Monaco 16-osán belül. A megítélt büntetőt Arturo Vidal vágta be a jobb felső sarokba (1-0).

A második félidő derekán Alvaro Morata bombázott kapu mellé.

A csereként beállt Dimitar Berbatov egy francia szöglet után fejelt kapu fölé.

Madridban óriási csatát vívott egymás ellen az Atletico és a Real, a két csapata a tavalyi BL-finálé óta hetedik alkalommal lépett pályára egymás ellen.