Világbajnoki ezüstérmes a női 3×3-as kosárválogatott

ITA_HUN_3X3Ezüstérmet szerzett a női 3×3-as kosárlabda-válogatott a franciaországi Nantes-ban megrendezett világbajnokságon.

Az olimpia programjába júniusban bekerült szakág seregszemléjén a magyar csapat a csoportkörben első meccsén kikapott Oroszországtól, a folytatásban azonban fölényes győzelmet aratott Kirgizisztán, Németország és Kazahsztán felett, így bejutott a negyeddöntőbe.

Az egyenes kieséses szakaszban a Bozóki Bettina, Papp Klaudia, Süle Krisztina, Theodorean Alexandra összeállítású válogatott izgalmas találkozón győzte le előbb 18-16-ra Olaszországot, majd az elődöntőben Ukrajnát is két ponttal verte meg Theodoreán kiszorított helyzetből szerzett hárompontosával.

A döntőben ismét Oroszország várt a tavaly Európa-bajnok együttesre, mely az első hét percben remekül tartotta magát, 8-8 után azonban az oroszok elléptek a sok ziccert hibázó magyaroktól, s végül 19-12-re nyertek.

Károlyi Andrea szövetségi kapitány csapatának eddig a 2012-es ötödik hely volt a legjobb világbajnoki eredménye, míg tavaly a hatodik helyen zárta a válogatott a vb-t.

A világbajnokság legeredményesebb pontszerzője az ukrán Ganna Zarjackával holtversenyben Bozóki Bettina lett 52 ponttal.

A 3×3-as kosárlabdában egy mérkőzés tíz percig tart, s egyszerre kettő vagy egy pontot lehet szerezni olyan formán, hogy az öt az öt elleni játékban hárompontosnak számító kosarak itt kettőt érnek, az összes többi dobásfajta – így a büntető is – pedig egyet.